• 500 TL + alışverişlerinizde Ücretsiz Kargo 30 Gün içinde iade hakkı

  • Vade Farksız Taksitli Ödeme Boyner Mağazaları'nda kolay değişim imkanı

  • Online Öde, Mağazadan Teslim Al

İşlem Rehberi, Kişisel Verilere İlişkin Bilgilendirme ve Gizlilik Kuralları


ÜYE OLMA ADIMLARI

Boyner.com.tr’ye üye olmak için ana sayfamızdan sağ üst köşede ‘ÜYE OL’ seçeneğini  tıklayın.

 

Açilan“Yeni Üye” sayfasında Ad, Soyad, E-posta, Şifre, Cinsiyet, Dogum Yılı, Cep Telefonu bilgilerini eksiksiz doldurun. Varsa Boyner anahtar kart numaranızı eşleştirin.

 

Eğer kampanyalardan haberdar olmak istiyorsanız,  “Yenilik ve kampanyalardan Sms ve ya E-posta yoluyla kampanyalardan haberdar olmak istiyorum.” başlıklı kutucukları işaretleyebilirsiniz.

 

Site Üyelik Sözleşmesi’ni okudum ve kabul ediyorum.” kutucuğunu işaretleyip “Üyeliğimi Tamamla” butonuna tıklayarak üye olabilirsiniz.

 

Ana sayfamızdan sağ üst köşede yer alan isminizin üzerine gelerek, profilinizi, verdiğiniz siparişlerinizi, yaptığınız iadeleri, sahip oldugunuz hediye çeklerini görüntüleyebilirsiniz.  “Üyelik Bilgilerim” sekmesinden,  e-posta adresinizi ve şifrenizi güncelleyebilirsiniz.  “Adreslerim” sekmesinden yeni adres bilgisi girebilir veya girdiğiniz adresleri düzenleyebilirsiniz.“Siparişlerim”sekmesinden siparişlerinizin sipariş tarihini, sipariş numarasını, tutarını ve durumunu görüntüleyebilir; aynı sayfada yer alan “Görüntüle” linkini tıkladığınız zaman ise, ürünün fotoğrafı, kodu ve sipariş verdiginiz adet bilgisi, birim ve toplam fiyat, sipariş son durumu detaylarına ulaşabilirsiniz.

 

ÜYE GİRİŞİ ADIMLARI

www.boyner.com.tr adresine girin ve sağ üst köşedeki “Üye Girişi” linkine tıklayın.

 

Açılan sayfada, üyeliğinizi oluştururken kullandığınız e-posta adresinizi ve belirlediğiniz şifrenizi girin.

“Giriş  Yap” butonuna basın.

 

Eğer şifrenizi unuttuysanız “Şifremi Unuttum” linkine tıklayın. Açılan pop-up penceredeki e-posta alanına üyeliğinizi oluştururken kullandığınız e-posta adresinizi girin ve “Şifremi Gönder” butonuna basın. Şifreniz size e-posta ile bildirilecektir.

 

ÜRÜN SATIN ALMA ADIMLARI

 

www.boyner.com.tr adresine girip alısverişe başlayabilirsiniz.


Alısveriş yaparken seçtiğiniz ürünleri, renk ve beden tercihlerinizi yaparak, sepetinize SEPETE EKLE butonu ile ekleyebilirsiniz.

 

Sepetinize ürün eklediginizde; “Alısverişe Devam Et” ve “Alışverişi Tamamla”  butonlarını içeren bir mesaj kutusu açılır. Alışverişe devam etmek istiyorsanız; “Alışverişe Devam Et” butonuna tıklayarak, alışverişinize kaldığınız yerden devam edebilirsiniz.

 

Farklı bir ürün daha sepetinize eklemeyip, direkt satın alma yapmak istiyorsanız, “Alışverişi Tamamla” butonuna tıklayarak sepetinize gidebilirsiniz

 

Sepetiniz sayfasında adet kısmından ürününüzün adetini değiştirebilir, ürününüzün KDV dahil toplam tutarını görebilir veya sepetinizden ürünleri silebilirsiniz.

 

Sepet sayfasının ilk aşamasında sepetinizdeki ürünleri görüntüleyebilirsiniz.

 

“Devam Et” butonuna tıkladığınız zaman Üye Girişi sayfasına yönlendirileceksiniz. Açılan sayfada, üyeliğinizi oluştururken kullandığınız e-posta adresinizi ve belirlediğiniz şifrenizi girerek “Teslimat- Fatura Adresi” sayfasına yönlendirileceksiniz.

 

“Teslimat Adresi, Ödeme Seçenekleri, Sipariş Onayı” sayfasında, siparişiniz adresinize teslim edilmesini istiyorsanız, adres bilgilerinizi girerek kayıt olusturup kaydetmelisiniz. Ayrıca, siparişinizi “Tıkla Gel” hizmetinden faydalanarak Boyner’dan satın aldığınız ürünleri uygun Boyner & YKM Mağazaları’ndan teslim alabilirsiniz.

 

Faturanızdaki adresin Farklı olmasını istiyorsanız, “+ Yeni Adres” butonuna tıklayarak fatura adresini giriniz. Teslimat adresi ve fatura adresi için ilgili kutuları tıklayınız. Siparişinizin faturasının doğru kesilebilmesi ve teslimatta problem yaşanmaması için fatura bilgilerinizin ve teslimat bilgilerinizin eksiksiz ve doğru oldugundan emin olunuz. 

 

Teslimat adresi ve fatura adresi bilgilerinizi oluşturduktan sonra “Ödeme Seçenekleri” başlığı altından, kredi/banka kartı bilgilerinizi girerek ve istediğiniz taksit seçeneğini seçerek doldurunuz .


Kart bilgilerinizi doldurduktan sonra “Sipariş Onayı” başlığı altından, satın almak üzere olduğunuz ürün görselini, kod, renk, beden bilgisini, ödeme yapacağınız toplam tutarı ve kargo ücretini görüntüleyebilirsiniz. Ön Bilgilendirme Koşulları’nı, Diğer Ön Bilgilendirme Koşulları’nı ve Mesafeli Satış Sözleşmesi’ni okuyarak onaylamanız gerekmektedir.

 

Ön Bilgilendirme Koşulları, Diğer Ön Bilgilendirme Koşulları ve Mesafeli Satış Sözleşmesi’ni onay kutucuğunu seçerek onaylayıp, “Alışverişi Tamamla” butonuna basabilirsiniz.

 

Ödeme için bilgilerinizi doğru girdiğinizde siparişinizin tamamlandığını belirten bir sayfa karşınıza gelecektir. Bu sayfada sipariş numaranız bulunmaktadır. Siparişiniz ile ilgili bilgiler aynı şekilde e-posta adresinize de gönderilmektedir.


“Siparisi Tamamla” butonu kullanılarak yapılan alısverişlerde; banka ya da Boyner Güvenlik Sistemleri Ekibi  gerekli durumlarda, siparişiniz ile ilgili onay alabilmek için kredi karti sahibine, sistemlerinde kayıtlı bir telefon numarasından ve/ya e-posta adresinden ulaşması gerekebilir. Kredi kartı sahibine kayıtlı iletişim bilgilerinden ulaşılamaz ise siparişinizi kredi kartı sahibinin güvenliğini sağlamak amaci ile iptal edebilmektedir. 


Siparişinizin banka tarafından onay alabilmesi için; bankanızda ve sitemizde kayıtlı Kişisel iletişim bilgilerinizin güncellenmiş olması gerekmektedir.

 

BİLGİLENDİRME

İşleminiz tamamlanmadan önce bilginize sunulacak mesafeli satış sözleşmesini satış tamamlandıktan sonra sisteme gireceğiniz elektronik posta adresinize göndereceğiz ve altı ay süreyle sizin için saklayacağız. Satış tamamlandıktan sonra internet sitemiz üzerinden mesafeli satış sözleşmesine ulaşmanız mümkün olmayacaktır.
 

Siparişiniz tamamlanmadan önce girdiğiniz verilerin doğruluğunu kontrol edebilmeniz amacıyla sipariş özetiniz bilgilerin altında diğer ön bilgilendirmeler bölümü altında görüntülenmektedir. Bu aşamada isterseniz üst bölümden sepetinize dönebilirsiniz.


“Tüketici, şikâyetine ilişkin bir uyuşmazlık söz konusu olması hâlinde Tüketici Hakem Heyetlerine veya Tüketici Mahkemelerine başvurabilir. Tüketici hakem heyetlerinin, uyuşmazlıklara bakmakla görevli ve yetkili olmalarına ilişkin parasal sınırlar;
 

a) İlçe tüketici hakem heyetleri için üst parasal sınır, 2.200 Türk Lirası,
b) Büyükşehir statüsünde olan illerdeki il tüketici hakem heyetleri için parasal sınır, 2.200 Türk Lirası ile 3.300 Türk Lirası arası,
c) Büyükşehir statüsünde olmayan illerin merkezlerindeki il tüketici hakem heyetleri için üst parasal sınır, 3.300 Türk Lirası,
ç) Büyükşehir statüsünde olmayan illere bagli ilçelerdeki il tüketici hakem heyetleri için parasal sınır, 2.200 Türk Lirası ile 3.300 Türk Lirası arası olarak tespit edilmiştir.

 

Bu değerlerin üzerindeki uyuşmazlıklar için tüketici hakem heyetlerine değil, tüketici mahkemelerine basvuru yapılır. Yetkili merci, tüketicinin yerleşim yerinin bulundugu veya tüketici işleminin yapıldığı yer tüketici hakem heyeti ve tüketici mahkemeleridir.

 

Uyuşmazlık hâlinde ayrıca tahkim ve arabuluculuk gibi ülkemizde kabul edilen tüm alternatif uyuşmazlık çözüm yollarına basvurabilirsiniz. Alternatif uyuşmazlık çözüm yollarının daha hızlı, daha ekonomik ve daha etkin olduğu bilinmektedir. Bu çözüm yollarına başvurmak, hukuki çözüm yollarına başvurma hakkınızı ortadan kaldırmayacaktır.”


Gizlilik Kuralları, Site Kullanım Şartları ve İletişimler ile Kişisel Verilerinize İlişkin Bilgilendirme

 

Değerli Müşterilerimiz,

 

Kişisel verilerinizin işlenmesi ile ilgili uygulamalarımız ve Kişisel Verilerin Korunması Kanunu kapsamındaki haklarınız hususunda sizleri bilgilendirmek isteriz.

 

Bilgilerin Korunması

 

Müşterilerimiz tarafından verilen ve taraflarından edinilen bilgilerin ve işlemlerinin güvenliği için gerekli önlemler bilgi ve işlemin mahiyetine göre şirketimiz veya ilgili kuruluşca sistemlerde, teknolojik imkanlar ve maliyet unsurları dahilinde, uygun teknik ve idari yöntemler ile alınmıştır. Özel bilgilerini mağazamız içinde paylaşırken ilgisiz kişilerce duyulmaması ve görülmemesi için müsterilerimizin de tedbirli olmalarını rica ederiz.

Bilgilerinizin Toplanma Yöntemleri, İslenme-Aktarım Amacı ve Kişisel Veri İşlemleri

 

Gizliliklerinin korunması için gereken tedbirler herhalükarda alınmak ve kişisel verilerin işlenmesine dair tüm yasal ilkeler ile kişisel veri saklama-imha politikalarına uygun olmak üzere; kanunen zorunlu ise bazı uygulamalar için ayrica izni de rica edilerek; müsterilerimizin magazalari ziyaret, alisveris ve iletisim bilgileri ile asağida detayli belirtilen diğer Kişisel bilgileri,

 

-- Ver Sorumlusu Sirketimiz Boyner Büyük Mağazacılık A.Ş ve Boyner Holding A.Ş. ile Boyner Grubu Şirketleri (*) ve Back Up Bireysel Ürünler Satış ve Pazarlama A.Ş. ve keza Şirketimiz-anılanların ortakları-iş ortakları, halefleri, servis sağlayıcıları-tedarikçileri ve belirlenecek (sosyal medya-online reklam işletmecileri dahil) diğer işlenme amacının gerektirdiği üçüncü kişiler/kuruluşlar (duruma göre veri sorumluları, işleyenler ve/veya alıcı grupları) tarafından ve arasında,

 

-- gerek aldıklari veya ilgilendikleri ürün-hizmetler ile ilgili müşteri deneyimleri, tüketici hakları, müşteri/üye hizmetleri ve bunlara İlişkin ticari-mali ve hukuki sorumluluk-yükümlülüklerin gerçekleştirilmesine dair yasal nedenlerle, gerek genel ve kişiye özel ürün-hizmet ve imkanlardan yararlandırılabilmeleri için ve gerek ise her türlü ürün-hizmet tanıtımı, reklam, iletişim, promosyon, satış, pazarlama, mağaza kartı, kredi kartı ve kullanıcı/üyelik/müşteri bilgilendirmeleri, İşlemleri ve uygulamaları yapılması amacıyla,

 

böylece burada belirtilen ve ayrıca kanunlarda Kişisel verilerin işlenebileceği ve aktarılabileceği açıkça öngörülen hallerde, bilgilerin tarafınca alenileştirildiği durumlarda, her türlü tüketici, üyelik ve diğer sözleşmelerin kurulması veya ifasıyla doğrudan doğruya ilgili olarak sözleşme taraflarına ait Kişisel verilerin işlenmesinin gerekli olduğu hallerde, keza veri sorumlusu/işleyen olarak her türlü hukuki yükümlülükleri yerine getirebilme için zorunlu durumlarda, ayrıca hakların tesisi, kullanılması veya korunması için veri işlemenin ve aktarmanın zorunlu olduğu durumlar ile temel hak ve özgürlüklerine zarar vermemek kaydıyla veri sorumlusu/işleyen olarak burada ve yasalarda öngörülmüş meşru menfaatler için veri işlemenin ve aktarmanın zorunlu/gerekli olduğu hallerde,

 

-- kısmen veya tamamen otomatik olan/olmayan toplama yöntemleri ile (Şirketimize ve yukarıda anılan kuruluşlara sözlü/yazılı verdikleri bilgilerden, mağazaları ve/veya bulundukları fiziki-sanal ortamları, mobil uygulamaları dahil olmak üzere internet sitelerini ziyaretlerinden ve içerik incelemelerinden, sosyal medya ve reklam ağı işletmecilerine ait sitelerdeki üyelik ve işlem bilgilerinden, Sirketimiz ve yukarıda anılan kuruluşlar nezdindeki (fiziki ve sanal/digital) üye/kullanıcı ve çağrı merkezi işlemleri ile alışverişlere ve müşteri memnuniyetine dair ödeme-tahsilat-teslimat-şikayet-kampanya-anket işlemleri ve bunların yasal mali belgeleri ile diğer belgeleri-kayıtlarından, ayrıca sabit-mobil nitelikli internet ve iletişim cihazlarının ve/veya mobil uygulamaların muhtelif ortamlarda ve yerde kullanımlarında oluşan/edinilen yazılı, sözlü, görsel ve teknik verilerden) temin, devralınma, yasal azami süreler aşılmamak üzere ve bilginin mahiyetine göre işlenme amacına uygun olarak öngörülecek süre ile yurt içinde ve dışında yazılı/manyetik arşivlere kaydedilme, depolanma, saklanma, muhafaza, elde edilebilir hale getirilme, kullanılma, güncellenme, değiştirilme, birleştirilme, yeniden düzenlenme, sınıflandırılma, açıklanma, yukarıda anılan kişiler/kuruluşlar itibari ile (yurt içinde-dışında) paylaşım, aktarım, aktarılma, transfer, imha (yok edilme, silinme veya anonimleştirme) İşlemleri ve kanunlara uygun sair yöntemler ile işlenebilmekte ve aktarılabilmektedir (Bundan böyle hepsini birlikte ifade etmek üzere "işlenme" veya "İşlem(e)" diye anılacaktır).

--Müşterilerimizin mağazamıza, Şirketimize, Boyner Grubu Şirketleri'ne, bayileri ve her türlü anlaşmalı kuruluşlarına ait fiziki ve e-ticaret mağazaları-reyonları ile içinde yer aldıkları yapıları-siteleri ziyaretlerine ve buralardan alışverişlerine dair her türlü Kişisel olan-olmayan bilgiler de (çerez, reklam tanıtıcısı, cihaz-bağlantı bilgileri, konum verileri, incelenen ürünler ve alışveriş konusu ürün-tutar bilgileri) cihazlarında ilgili fonksiyonlar açık ise bluetooth, beacon ve genel-özel kablosuz ağ baglantılarından uygun teknik yöntemler ile alınabilir, yukaridaki paragrafta belirtilen çerçevede anılan kişi/kuruluşlarca-aralarında yurt içinde ve dışında işlenebilir, aktarılabilir..

 

(*) Boyner Grubu Şirketleri; Boyner Perakende ve Tekstil Yatırımları A.Ş., Boyner Büyük Mağazacılık A.Ş. (Boyner, YKM, Çarsı, Fresh Company, Hangar), Altınyıldız Tekstil ve Konfeksiyon A.Ş., AY Marka Mağazacılık A.Ş. (Network, Divarese, Que), Beymen Mağazacılık A.Ş. (Beymen, Beymen Club, Wepublic), Fırsat Elektronik Tic.ve San. A.Ş. (Morhipo), BR Mağazacılık Ticaret A.S. (Beymen Business, Altınyıldız Classics), BNR Teknoloji A.Ş. (Hopi) gibi, Boyner Holding A.Ş.'ne bağlı şirketler ile mevcut-müstakbel diğer iştirakleridir.

 

Ziyaretçilerin/Üyelerin Şirketimize, Boyner Grubu Şirketleri'ne, bayileri ve her türlü anlaşmalı kuruluşlarına ait fiziki ve e-ticaret mağazaları-reyonları ile içinde yer aldıkları yapıları-siteleri ziyaretlerine ve buralardan alışverişlerine dair her türlü Kişisel olan-olmayan bilgiler de (konum verileri, incelenen ürünler ve alısveriş konusu ürün-tutar bilgileri dahil) cihazlarında ilgili fonksiyonlar açik ise bluetooth, beacon ve genel-özel kablosuz ağ bağlantılarından uygun teknik yöntemler ile alınabilir, yukarıdaki paragrafta belirtilen çerçevede anılan kuruluşlarca yurt içinde ve dışında işlenebilir, aktarılabilir.

 

İslenen-Aktarılan Kişisel Verileriniz ve Kişisel Verilerinize Dair Kanuni Haklarınız

Değerli Müşterimiz,

-- isim, soyisim, rumuz, yaş/dogum tarihi, cinsiyet, medeni durum, evlilik tarihi, çocuk durumu, sahip olunan ulaşım aracı, yaşanılan bölge, adres ve teslimat adresi, eğitim düzeyi, meslek/iş, kültürel, sanatsal, sportif, tatil vs. ilgi alanları-hobiler ve alışkanlıklar gibi demografik üye/kullanıcı/müşteri bilgileri, özel-resmi kimlik, kimlik no. ve vergi bilgileri, fotoğraf, (güvenlik amaçlı) görüntü kayıtları ve çağrı merkezi görüşme ses kayıtları, kıyafet dahil her türlü ürüne ve hizmete İlişkin alisveriş alışkanlığı-tercihleri, beğenileri ve ilgili yorumları, yararlanılan/katılınan kampanya, yarışma, anket vb.leri ile içerikleri, fatura içerikleri, ödeme yöntemleri, şifre gibi gizli bilgiler hariç kart ve hesap bilgileri, eski ve yeni cep/ev/iş telefon/faks numaraları, mail adresleri, elekronik ticari ve sair iletişimlere yaklaşım-aksiyonlar, çesitli amaçlarla kullanılan sabit ve mobil cihaz ad(lar)ı, türü, modeli ve kodları, tanımlama bilgileri (çerez, web tarayıcı işaretleri-bilgisi, IP, beacon, kablolu-kablosuz ağ bağlantı bilgisi vb), reklam tanıtıcısı bilgileri, sosyal medya profil ve hesap bilgileri-İşlemleri ile konum verilerinden oluşan Kişisel bilgilerinizin toplanma yöntemi ve hukuki sebebi, hangi amaçla işleneceği ve kimlere hangi amaçla aktarılabileceği hususlarında tarafınıza böylece bilgi verilmesinin yanısıra;

Kişisel bilgilerinizin işlenip işlenmediğini, işlenmişse buna İlişkin bilgileri, amacına uygun kullanılıp kullanılmadığını, yurt içinde ve dışında aktarıldığı üçüncü kişileri öğrenme, bilme ve tüm bu hususlarda bilgi talep etme haklarına, keza eksik veya yanlış islenmiş olmaları halinde düzeltilmesini, kanuni şartlarına ve yöntemine uygun olarak silinmesini veya yok edilmesini ve bu durumun verilerin aktarıldığı üçüncü kişilere bildirilmesini isteme, ayrıca, bilgilerinizin otomatik sistemler ile analiz edilmesi sureti ile aleyhinize bir sonucun ortaya çıkmasına itiraz etme ve kanuna aykırı olarak işlenmesi sebebi ile zarara uğramanız halinde giderilmesini talep etme haklarına sahip olduğunuzu,

tüm bu konularda Veri Sorumlusu Şirketimiz Boyner Büyük Mağazacılık A.Ş.ye asağıda belirtilen iletişim kanallarından başvurabileceğinizi (ilgili talebin yasalar gereği belirli bir prosedürde yapılması gereken hallerde söz konusu prosedüre uyulması gerektiğini),

bu basvuru-talepleriniz gereğinin yasal azami süreler içinde yerine getirileceğini (bilgilerinizin silineceği, yok edileceğini veya kisiliğiniz belirlenebilir olmayacak sekilde anonimlestirilebileceğini) yahut hukuki gerekçesi tarafınıza açıklanarak kabul edilmeyebileceğini, bu takdirde kanuni mercilere başvurabileceğinizi, kanunen yapılması mümkün veya gereken veya zorunlu/yükümlü olunan Kişisel veri işlenmelerinin ise herhalükarda devam edeceğini bilgilerinize sunarız.

Yukaridaki hususlar Kişisel verilere İlişkin aydınlatma yükümlülüğümüz gereği bilgilerinize sunulmakla beraber, mevzuatın ilgili kişiden açık rıza alınmaksızın işlenmesine (aktarımlar dahil) imkan verdiği haller dışındaki her türlü Kişisel veri İşlemleri için ayrıca izin alındığını ve izinsiz işlenme yapılmadığını bilmenizi rica ederiz.

Bu çerçevede izniniz rica edilen hallerde, söz konusu izni mağazalarimizda yazılı-imzalı verebileceğiniz gibi internet sitemizde ve uygulaması varsa (yine yazılı-imzali izin ile aynı hukuki nitelik-değerde olmak üzere) dijital ortamda da verebilirsiniz. Şöyleki; mağazamızdaki/internet sitemizdeki Kişisel veri İşlem bilgilendirmelerini değerlendirmiş olarak, basılı ortamda veya terminal/kasa ekranlarında yahut mağaza görevlilerine ait tablet, cep telefonu ekranlarında ya da beyan edeceğiniz cep telefonunuza kısa mesajla gönderilen linkte bilginize sunulan izin metnini incelemenizden sonra, uygun bulmuş iseniz, bilgilerinizin doğruluğunu sözlü olarak veya ekranda ya da digital ortamda teyit ettikten sonra mağaza görevlimizin sizi bilgilendireceği İşlemleri (prosedürüne ve tercihinize göre ekrandan ve/veya cep telefonunuzdan) yaptığınızda izin-onay işleminiz tamamlanmış olacaktır. Bunun dışında, dilediginiz her zaman www.boyner.com.tr adresimize ulaşarak izin-onay işlemlerini yapabilirsiniz.

Sitemizde Tanımlama Bilgisi (Çerez vb.) Uygulaması

 

www.boyner.com.tr Sitemizde (mobil uygulamaları dahil tüm dijital platformlarında) muhtelif türde çerezler kullanılmaktadır. Bunlar oturum çerezleri, kalıcı çerezler, zorunlu çerezler, işlevsellik çerezleri, analiz çerezleri, ticari çerezler ve üçüncü parti çerezleri gibi tanımlama bilgileridir.

 

Çerezler kullanıcının ziyaret ettiği internet sitesinin düzgün bir şekilde çalışmasını ve geliştirilmesini, kullanıcı deneyiminin Kişiselleştirilmesini ve iyileştirilmesini, siteleri oturum açmadan ziyaret edebilmesini ve/veya tarafına (duruma göre internet tarayıcı ve/veya ilgili mobil uygulama kapalı olsa dahi görebileceği) ticari-sosyal amaçlı bildirimler yollanmasını ve genel olarak site kullanıcıları-ziyaretçilerine gerek ilgili sitede, gerek başkalarına ait sitelerde (sosyal medya-ağlar ve online reklam ağlari dahil) genel ya da özelleştirilmiş bilgilendirmeler, reklam ve tanıtımlar sunulmasını-iletilmesini sağlamak amacıyla bilgisayarlara ve mobil cihazlara yerleştirilen küçük veri parçacıklarıdır.

 

Çerezler bilgisayar-cihazlarda, varsa kanuni azami süre aşılmamak kaydıyla, amaca uygun bir süre ile tutulurlar.

 

Sitemizi (mobil versiyonları dahil) kullanan ziyaretçiler (Üye-Müsterilerimiz dahil) yukarıda belirtilen uygulamayı, keza ilgili tanımlama bilgilerinin burada, Kişisel veri mevzuatında ve bu bilgilendirme metninin diğer kısımlarında çeşitli bilgileriniz için öngörülen amaçlarla ve kapsamda-şartlarda işlenmesini (bu çerçevede üçüncü kişilere aktarım-paylaşımları ve kullanmaları dahil) kabul etmiş sayılırlar.

 

Ziyaretçiler istedikleri her zaman cihazlarındaki program ve/veya işletim sistemi ve/veya internet tarayıcısının ayarlarından çerezleri düzenleyerek kaldırabilirler ve/veya anılan bildirimleri durdurabilirler (Bu takdirde Sitemizin/ilgili cihazin/programın arzu edildiği gibi çalışmayabileceği ve/veya bildirim içeriklerinden haberdar olunamayacağı bilinmelidir).

 

İletişimler

 

Ziyaretçilerimiz/Üyelerimiz ile, yine kanunlara uygun şekilde, her türlü ürün ve hizmetlere İlişkin tanıtım, reklam, iletişim, promosyon, Satış ve pazarlama amacıyla, keza mağaza kartı, kredi kartı ve üyelik bilgilendirme, İşlem, uygulamaları için Şirketimiz Boyner Büyük Mağazacılık A.Ş. ve Boyner Holding A.Ş.- Boyner Grubu Şirketleri ile Back Up Bireysel Ürünler Satış ve Pazarlama A.Ş.'nce SMS/kısa mesaj, anlık bildirim, otomatik arama, bilgisayar, telefon, e-posta/mail, faks, (cihazınızda açık ise) her türlü bildirimler, bluetooth, beacon-diğer her türlü genel-özel kablosuz ağlar ve diğer elektronik iletişim araçları ile sosyal, ticari ve sair elektronik iletişimler yapılabilir, Ziyaretçi/Müşteri-Üyelerimize ticari elektronik iletiler gönderilebilir.

 

İşlenen Kişisel Verileriniz -- İletişimler ve Kişisel Verilerinize Dair Kanuni Haklarınız

 

İsim, soyisim, rumuz, yas, cinsiyet, medeni durum, yaşanılan bölge, egitim düzeyi, ilgi alanlari, kiyafetler dahil her türlü ürüne ve hizmetlere İlişkin alışveriş alışkanlığı-tercih, ilgi, zevk ve beğeniler, fatura içerikleri, cep telefonu numarası, cihaz kodları, tanımlama (çerez) bilgileri, web isaretçileri bilgileri, IP no-adresi, mail adresi, teknik reklam tanıtıcısı-kimliği bilgileri ve konum verileri gibi Kişisel bilgilerinizin toplanma yöntemi ve hukuki sebebi, hangi amaçla işleneceği ve kimlere hangi amaçla aktarılabileceği hususlarında tarafınıza böylece bilgi verilmesinin yanısıra;

 

-- Kişisel bilgilerinizin işlenip işlenmediğini, işlenmişse buna İlişkin bilgileri, amacına uygun kullanılıp kullanılmadığını, yurt içinde ve dışında aktarıldığı üçüncü kişileri öğrenme, bilme ve tüm bu hususlarda bilgi talep etme haklarına, keza eksik veya yanlış işlenmiş olmaları halinde düzeltilmesini, kanuni şartlarına ve yöntemine uygun olarak silinmesini veya yok edilmesini ve bu durumun verilerin aktarıldığı üçüncü kisilere bildirilmesini isteme, ayrıca, bilgilerinizin otomatik sistemler ile analiz edilmesi sureti ile aleyhinize bir sonucun ortaya çıkmasına itiraz etme ve kanuna aykırı olarak işlenmesi sebebi ile zarara uğramanız halinde giderilmesini talep etme haklarına sahip olduğunuzu,

 

-- tüm bu konularda Veri Sorumlusu Şirketimiz Boyner Büyük Mağazacılık A.Ş 'e başvurabileceginizi

 

bilgilerinize sunariz.

 

Şirketimiz ilgili mevzuat uyarinca ve Kişisel veri saklama-imha politikalarında öngörecegi periyorlarda Kişisel bilgileri kısmen/tamamen imha (silme, yok etme veya anonimleştirme) İşlemleri yapabilecegi gibi Ziyaretçiler/Üyelerimiz arzu ettikleri her zaman ve hiçbir gerekçe göstermeksizin asağıda belirtilen iletişim kanallarından Şirketimize ulaşarak ve gereken kanuni-teknik prosedürleri yerine getirerek Kişisel veri islenmelerini ve/veya taraflarına ticari elektronik iletişimleri durdurabilirler. Bu husustaki açık bildirim-taleplerine göre, Kişisel veri İşlemleri ve/veya belirttiği kanallar için tarafına iletişimler yasal azami süre içinde durdurulur (yasalara göre mümkün-gereken veya yükümlü olunan Kişisel veri İşlemeleri ve iletişimler devam eder). Ziyaretçi/Müşteri/Üye dilerse ayrıca, hukuken muhafazası gereken ve/veya mümkün olanlar haricindeki bilgileri, veri kayıt sisteminden silinir ya da yok edilir veya aynı amacı sağlamak üzere kimliği belirli olmayacak biçimde anonim hale getirilir. Bu hususlardaki başvuru ve talepler yasal azami süreler içinde yerine getirilecek yahut hukuki gerekçesi tarafına açıklanarak kabul edilmeyebilecektir (İlgili kanuni haklar saklıdır).

 

(Bilgisayar ve diğer cihazlarinizdaki çerezler ve bildirimlere İlişkin bilgilendirmeler, bunları düzenlemek için yapabileceğiniz İşlemler yukarıda belirtilmistir).

 

Üçüncü Kişilere Ait Siteler-Digital Platformlar ve Uygulamalar

 

Sitemizden (mobil versiyonlari dahil) ulaşılan diğer sitelerde kendilerine ait gizlilik-güvenlik politikaları, kullanım, iletisim ve Kişisel veri işlenme şartları geçerlidir; reklam, banner, içerik görmek veya baska herhangi bir amaç ile ulaşılan web sitelerinden bilgi kullanımları, keza sitelerin (ve sair digital platformların) etik ilkeleri, gizlilik-güvenlik prensipleri, Kişisel veri saklama ve imha politikaları, servis kalitesi, kullanım şartları, çerezleri-web işaretçileri ve benzerleri, bildirimleri-önerileri ve diğer uygulamaları sebebi ile oluşabilecek ihtilaf, maddi-manevi zarar ve kayıplardan şirketimiz sorumlu değildir.

 

Sorumluluk

 

Ziyaretçilerin Sitemizden veya Sitemizde link verilen diğer sitelerden / mobil uygulamalardan / her türlü bildirimlerden ve Şirketimize ait diğer birim-mecralardan edindikleri bilgiler, taraflarına elektronik iletişimi yapılan bilgilendirme, tanıtım ve reklamlar, keza her türlü öneriler çerçevesinde aldıkları kararlardan, bunlara göre yaptıkları hertürlü işlem ve uygulama ile sonuçlarından Ziyaretçiler sorumludurlar.

 

Herhangi bir Sitemiz Ziyaretçisinin hukuki/fiili ehliyet durumunu bilemeyecegimizden, çocuklarin ve diğer reşit olmayan kişilerin kullanımları, bilgileri ve bunların işlenme-İşlemleri hususunda sorumluluk kanuni temsilcilerine ait olup Kişisel verilerine (ve duruma göre keza iletişimlere) İlişkin haklarını da kanuni temsilcileri marifetiyle kullanabilirler.

 

Alışverişler ve diğer Tüketici İşlemleri

 

Ziyaretçilerin/Üyelerin yukarıda belirtilen suretler ile bilgilenmeleri ve/veya taraflarına yapılan iletişimler, bilgilendirmeler, bildirimler, tanıtım ve reklamlar neticesi bir ürün/hizmet satın alması söz konusu olursa anılan işlem ayrıca ve kanuni usulünce ilgili satıcı/sağlayıcı ile yapacakları tüketici sözleşmesine tabidir. Tüketici sözleşmesi kendi şartlarında ve tarafları arasında uygulanır.

 

(Varsa) Sitemizden alışverişlerinizde, her işlem sırasında göreceğiniz sipariş ön bilgilendirme formu-mesafeli satış sözleşmesi şartları geçerli olacaktır.

 

Site İçeriği Üzerinde Haklar

 

Sitemizdeki her türlü bilgi ve içerik ile bunların düzenlenmesi, revizyonu ve kısmen/tamamen kullanımı konusunda; Şirketimizin anlaşmasına göre diğer üçüncü şahıslara ait olanlar hariç; tüm fikri-sinai haklar ve mülkiyet hakları şirketimize ve/veya Boyner Holding A.Ş.-Boyner Grubu Şirketleri'ne aittir.

 

Değişiklikler

 

Sirketimiz gizlilik, Kişisel veri saklama-kullanim ve imha politikasi ve Site kullanim sartlari gibi konularda, keza müsteri-üyelerine sunacagi ürün, hizmet ve firsatlarda, kampanya vb.lerinde gerekli görebilecegi her türlü degisikligi yapma hakkini sakli tutar; bu degisiklikler Sirketimizce Siteden veya diğer uygun yöntemler ile duyuruldugu andan itibaren geçerli olur.

 

Ziyaretçiler/Müsterilerimiz/Üyelerimiz tüm bu konularda ek bilgi istemelerini, her türlü talep ve şikâyetlerini asağıdaki iletişim kanallarından ulaşarak şirketimiz Boyner Büyük Mağazacılık A.Ş'ye bildirebilir. İlgili talebin yasalar gereği belirli bir prosedürde (usulde-zamanda-şekilde) yapılması gereken hallerde söz konusu prosedüre uyulması gerekir.

 

Adres: Boyner Büyük Mağazacılık A.Ş. Büyükdere Cad. USO Center Kat: B01-Z02 34396 Maslak İstanbul 34396 Telefon: (0212) 444 2967 E-mail: online@boyner.com.tr Internet Adresi: www.boyner.com.tr

 

Boyner.com.tr’de her zaman taksit avantajı

Zaten üye misin?

Üye Değil misin? Üye Ol

Üye Giriş

Üye Değil misiniz? Üye Ol

Şifremi Unuttum

E-posta adresinize gönderilecek bağlantıya tıklayarak şifrenizi yeniden oluşturabilirsiniz.