Bel Çantası Nasıl Kullanılır?

Bel çantaları özellikle 80’ler ve 90’larda moda sahnesinin başrolünde yer almış hem çok kullanışlı hem de oldukça şık. Bu çanta modelleri son yıllarda 90’lar tutkusu yeniden canlanınca yavaş yavaş günlük kullanıma yeniden girmeye başladı. Bel çantaları boyut konusunda rahatlık sağlarken aynı zamanda oldukça konforlular. Her ortama ve günün her saatine ayak uydurabilen bu aksesuarları nasıl kullanabilirsin ve nasıl kombinleyebilirsin? Haydi bu konuya beraber bir göz atalım.

Spor Yaparken Yanında

Spor yaparken, yanımızda fazla eşya taşıyamayacağımız gibi yanımızdakiler de yük olacak ve bu eşyaları nereye koyacağımız konusunda sürekli bir sorun yaşayacağız. Özellikle açık havada spor yapacaksan eşyalar koşmana, yürümene ve spor yapmana daima engel olur. Bu çantalar hafif aktivitelerde atıştırmalık, su ve diğer kişisel eşyaları taşımak için ideal tercihlerden. Yine de yanında konforlu ve hareketine engel olmayacak bel çantalarından biri olursa hem rahat rahat spor yapar, hem de şık görünürsün. Ayrıca bu çantalar kullanım açısından da oldukça pratikler.

Sokak Stilinin Güçlü Parçaları

Günlük hayatında tarzın nasıl olursa olsun, bazen fark yaratmak istediğin anlar olabilir. Moda dünyasında spor-şık trendlerin yükselişe geçmesiyle birlikte işlevsel ve pratik bel çantaları da gündeme hızlı bir giriş yaptılar. Hem trendlere ayak uydurup hem de rahat hissetmek için bel çantalarından yardım almaya ne dersin? Şehri keşfederken, marketten alışveriş yaparken veya sinemaya giderken zaman ya da mekan fark etmeden yanına alabileceğin ve şıklığını koruyabileceğin bel çantalarını beline değil de omzuna asarak da kullanabilirsin. Bel çantalarını havalı şekilde kombinlemenin ilk adımlarından biri, kışın  şişme mont veya kabanların üzerine takmak.

Tüm Gün Rahat Dolaş

Turistik bir geziye çıktığımız zaman genelde yanımızda mutlaka bulundurmamız gereken birkaç eşya oluyor. Hatta yurt dışına çıkmışsak yanınmızda bulundurmamız gerekenlerin sayısı da artıyor. Bunun için sırt çantası biraz büyük ve ağır kalabiliyor ama bel çantası öyle mi? En ideal tercih şık bir bel çantası! Ayrıca sadece gündüz gezilerinde değil gece hayatında da şık bir bel çantası tüm geceni kurtaracaktır. Ayrıca bu çantaların diğer bir avantajı da havalı görünmesine ek olarak ‘eller serbest’ özgürlüğünü yaşatması.

Renk Konusunda Özgür Olabilirsin

Klasiklerin biraz dışına çıkmaya ne dersin? Son yıllarda moda dünyasında neon ve canlı renklerin öne çıktığı aksesuarlar dikkat çekiyor ve önümüzdeki sezon da dikkat çekmeye devam edecekler. Stiline farklı bir dokunuş katmak istiyorsan, monokrom  veya grafik  desen alternatiflerine sahip modelleri tercih edebilirsin. Ayrıca koyu renklerde bir kombinin varsa kombinini neon renklerde bel çantasıyla tamamlayarak stiline hareket katabilirsin. Unutmaman gereken tek kural diğer tüm parçaları minimal tutarak dengeyi kurmak. Yoksa karmaşık görünüm kaçınılmaz olur.

Tüm Fotoğraflar: Getty Images Türkiye

BOYNER

MOBİL UYGULAMALAR