Çocuklara Hediye Nasıl Seçilir?

Çocuklara hediye alışverişi yapmak, onlar için en güzel hediyeyi aramak, hediye alışverişinin en keyifli hali diyebiliriz. Ama arayışın zorlu da olabilir çünkü çocukları mutlu edecek hediye seçenekleri oldukça fazla ve nelere dikkat etmek gerektiğini bilmek de çok önemli. Çocuklar için doğum günü, yılbaşı ya da başka bir sebeple hediye alışverişi yaparken tıpkı yetişkinlerde olduğu gibi ilgi alanları, tercihleri ve kişiliklerini de göz önünde bulundurmak gerekiyor. Bir de tabii ki hediye alacağın çocuğun yaşı da oldukça önemli bir faktör. Çocukların yüzünde kocaman gülümsemeler yaratacak hediyeler bulmanda yardımcı olacak ipuçlarımızı keşfetmek için okumaya devam et!

Giyimden oyuncağa çocuklara özel ürünleri Boyner’de keşfet!

Çocuklara hediye alırken dikkat etmen gereken en temel konular;

 • Eğer çocuğunun ya da hediye almayı düşündüğün çocuğun özellikle ilgilendiği bir konu varsa veya yeni yeni ilgisini çeken bir şeylerin olduğunu fark ediyorsan buna dikkat edip hediye alışverişini de buna uygun yapabilirsin.
 • Çocuklar oyuncaklara tabii ki bayılır ama hediye alırken bir amaca uygun hareket etmek istiyorsan, geleneksel oyuncaklar yerine yaratıcılığı ve hayal gücünü harekete geçirip besleyen alternatifleri seçebilirsin.
 • Hediye illa ki bir kutuda verilmek zorunda değil. Enerjik bir çocuğu yeni bir aktiviteyle tanıştırmak da çok güzel bir hediye olabilir. İster açık havada ister evde ya da kapalı bir alanda olsun, bir aktivite seçip birlikte vakit geçirmek kesinlikle şahane olacak.
 • Çocuklar için en güzel hediyeyi seçme işi bazen kendilerine kalmalı. Hem karar verme mekanizmalarını geliştirmek hem de daha özgür hissetmelerini sağlamak için hediye seçimini onlara bırakabilirsin. Hediye kartı almak da bu seçeneğe dahil olabilir.
 • Çocuklara hediye alışverişinin olmazsa olmazı güvenliktir. Alacağın hediyenin güvenli olduğuna emin olmalısın.

Çocuklara özel oyuncak ve oyun setlerini Boyner’de keşfet! 

Çocukların İlgi Alanlarına Göre Hediye Nasıl Seçilir?

Çocuklar küçük yaşlardan itibaren belli oyuncaklara veya konulara daha fazla ilgi duyabilir. Bu ilgi alanlarını bilmek, mükemmel hediyeyi seçmek için yol göstericin olacak. Örneğin; resim yapmayı çok seviyorsa buna uygun tuval, boya, boyama kitabı gibi hediyeler seçebilirsin. Spor yapmayı çok seven bir çocuk için spor kıyafetleri veya spor aksesuarları kullanışlı alternatifler olabilir. Çocukları ilgi alanları konusunda teşvik edecek hediyeler her zaman işe yarar. Böylece hem eğlenceli vakit geçirirler hem de yeni deneyimler kazanırlar.

Çocukların Yaşına Göre Hediye Nasıl Seçilir?

Çocuklar için hediye seçerken yaş bir diğer önemli faktördür. Çocuklar farklı şekillerde gelişim gösterebilirler. Dolayısıyla yaşı dikkate alırken hediye alacağın çocuğun kendine özgü gelişimini ve kapasitesini de dikkate almalısın. Çünkü en iyi hediye denklemi ilgi alanları ve yeteneklerin buluşmasıyla ortaya çıkar.

Çocuklara Eğitici Hediyeler Nasıl Seçilir?

Eğitici hediyeler çocukların gelişimini destekleyeceği için sık sık tercih edilir. Her yaş grubunun seviyesine uygun eğitici kitaplar, oyuncaklar ya da eğitim setleri var. Evin küçük meraklısına deney setleri, oyuncak mikroskoplar ya da lego setleri alabilirsin.

Çocuklara eğitici hediye alternatiflerini Boyner’de keşfet.

Kız Çocuklarına Hediye Nasıl Seçilir?

Her çocuk için hediye seçmenin temel kurallarının üzerinden geçtiğimize göre biraz daha ayrım yapabiliriz. Kız çocukları için hediye seçerken yine ilgi alanları ve yeteneklerini düşünerek hareket etmelisin.

 • Kız çocukları için hediye ararken eğer kıyafetlere yöneleceksen oldukça şanslısın çünkü çok beğeneceğin birçok alternatif bulacaksın. Özellikle kız çocuk elbiseleri her zaman en popüler hediyeler arasında yer alıyor.
 • Yine ilgi alanlarına göre hediye seçebilirsin. İzlediği animasyonlardan ilham alan nevresim takımlarından oynadığı oyunların figürlerine kadar farklı seçenekler hediye listene girebilir.
 • Eğer sporla arası iyiyse onu teşvik edecek spor malzemeleri heyecan verici hediyeler olabilir.
 • Çocuklar oyun oynamayı cinsiyet ya da yaş fark etmeksizin çok sever! Yaratıcılığını kullanacağı ya da ailecek eğlenceli vakit geçirebileceği kutu oyunlarına şans verebilirsin.
 • Odasını dekore ederken kullanabileceği dekoratif hediyeler de kız çocuklarını çok mutlu eder.

Erkek Çocuklarına Hediye Nasıl Seçilir?

Çocuklar için hediye seçerken en önemli iki konunun ilgi alanı ve yetenek olduğunu söylemiştik. Erkek çocuklarına en uygun hediyeyi ararken de buna göre karar verebilirsin.

 • Oyuncak arabalar, ilgilendiği spora dair kıyafetler ve ekipmanlar hediye alacağın miniği oldukça mutlu eder. Hem de enerjisini atmasına ve hobilerini geliştirmesine destek olursun.
 • Erkek çocuklar için hediye olarak kıyafet seçmek de oldukça güvenli bir seçenek. Hediye seçimi yaparken ihtiyaçlarını düşünebilirsin.
 • İzlediği animelerden figürler ya da aksesuarlar da erkek çocuklarını sevindirir.
 • Çocuklar günümüzde bilgisayar oyunlarını daha çok tercih etse de kutu oyunları da oldukça heyecan verici olabilir.

BOYNER

MOBİL UYGULAMALAR