Kış Sezonunun 5 Favori Makyaj Trendi

Kış sezonunun dikkat çeken 5 makyaj trendi ne mi? Bu konuyu beraber incelemeye ne dersin? İlk olarak şu soruyla başlamak isteriz makyaj yapmayı sevmeyen var mı? Bu sorunun cevabı genellikle ‘hayır’dır bizce. Çünkü insan önce kendini iyi gelecek, enerjisini yükseltecek şeyler yapmak ve daha güzel hissetmek ister. Bunu için de makyaj ilk adım olur hep.

Tabii makyaj konusunda da güncel trendleri takip etmek gerekiyor. Şayet demode bir makyaj seni hem kötü hissettirebilir hem de etraftan eleştiri yağmuruna tutulabilirsin. Günümüzde güzellik ve makyaj trendlerine yetişmek neredeyse imkânsız desek yeridir. Hollywood yıldızları, TikTok ve Instagram fenomenlerinin etkisiyle sürekli bir değişim ve trend alarmı söz konusu. 90’ların nostaljik dönüşü ve grafik eyeliner’lar, bebeksi cilt makyajı ve birbirinden iddialı renkler… Evet, bu sezon renkli ve iddialı geçeceğe benziyor. Değişen mevsime karşı cildini hazırlarken diğer yandan da sezonun yeni makyaj trendlerini keşfetmeye hazır mısın? O zaman okumaya başlayabilirsin.

Doğal Bir Cilt

Doğallık, son birkaç senedir güzellik trendlerinin en önemli unsurlarından, hatta en önemli kelimelerinden. Birkaç sezondur devam eden cilt makyajında doğal görünüm trendi bu sezon da yerini koruyor. Cildi kusursuz göstermekten ziyade, cildin doğal güzelliğini ortaya çıkarmak… İşte 2024’ün makyajda anahtar cümlesi. Yüzde kalıp gibi duran ağır fondötenler yerini daha doğal bir görünüm sunan BB kremlere ve su bazlı fondötenlere bırakıyor. Neredeyse yokmuş gibi duran, hafif ıslak görünüme sahip bir ten makyajı tam da aradığımız türden. Doğal güzelliğini olabildiğince ortaya çıkaracak ten makyaj ürünlerine bu sezon biraz daha şans vermende fayda var.

Aradığın tarzda fondöteni Boyner’de keşfet.

Espresso Makeup

‘Latte’ trendinin de yükselişiyle kahve ve toprak tonlarındaki makyaj giderek güç kazandı diyebiliriz. Latte makyajda kızarmış altın rengi ve karameller, sıcak tonlu orta kahverengi tonlar görüldü. Kış aylarında bu trende ait renkler de biraz koyulaşıyor ve yerini Espresso makyaja bırakıyor. Nedir peki bu güncellenen renkler? Espresso makyaj için bitter çikolata ve koyu kahveler ön plana çıkıyor ve odak nokta kesinlikle gözler. İhtiyacın olan ise koyu kahve göz kalemi, far ve bir maskara. Bu kadar az ve öz ürünle doğal ve sofistike bir makyaj yaratabilirsin. Ayrıca bu makyajı kolaylıkla uygulayabilir ve her kombininde rahatlıkla kullanabilirsin.

Peki, bu makyajın diğer tamamlayıcıları hangi tonlarda ve neler olmalı? Bu makyajı nude tonlarda rujla ve mat finish veren bir fondötenle beraber uygulamakta fayda var. Çünkü uyumsuz tonlarda ürünler makyajı kötü gösterebilir.

Etkileyici bir göz makyajı için aradığın ürünler Boyner’de.

Mavinin Yükselişi

Mavi göz makyajı halihazırda yükselişte ve 2024’te de yoğun bir şekilde popüler olma yolunda ilerliyor. Eğer maviyi yeni yeni makyajına dahil edeceksen, bebek mavisi ile işe başlamanı tavsiye ederiz. Soft bir mavi tonla trende uyumlu bir göz makyajı yapabilirsin. Şayet biraz daha dikkat çekici görünmek istersen mavi eyeliner ve maskarayı tercih edebilirsin. Mavi bir eyeliner ya da kalem far da yaratıcı bir göz makyajı için kurtarıcın olabilirler.

Ombré Dudaklar

90’lar geri döndü! Tabii ki yine günümüze uygun güncellemelerle. Seneler önce popüler olan dudağı koyu kalemle çerçeveleme modernize edilmiş hali olan Ombré dudaklar şeklinde karşımıza çıkıyor.

Peki, nedir bu Ombré dudak görünümü? Ombré dudak; renk geçişi olan, gölgeler verilmiş dudaklar için kullanılıyor. Bu makyaj için iki farklı yöntem var. Biri dudak kalemi ve ruj, diğeri ise iki ayrı ruj. İlkinde, dudak kalemi ile dudağına bir çerçeve oluştur. Bu çerçeveyi ruj fırçasıyla içe doğru yay, dudağının iç kısmına da açık renk ruj sürüp gölgeli dudaklara sahip ol. İkinci yöntemde ise aynı renk ailesinden dudak rengine uygun iki farklı ruj tonu belirlemelisin. Biri koyu diğeri ondan biraz daha açık renkte olmalı. Koyu renk ruju sür ama orta kısma çok fazla sürme. Sonra açık renk ruj ile dudaklarının iç kısmını boya. Renklerin doğal geçişini sağlamak için de dudaklarını birbirine hafifçe yapıştırıp bırak.

Grafik Eyeliner Makyaj Trendi

Göz makyajını çarpıcı bir hale mi getirmek istiyorsun? İşte nokta atışı bir trend. İddialı grafik çizgileri mutlaka dene. Hem de siyah dışında en renklilerini de denemekten çekinme. Dilersen küçük bir üçgen, dilersen göz kapağının üstünde bir çizgi, dilersen de değişik çizgisel şekiller…

Grafik eyeliner, muhtemelen yılın en büyük çıkış yapan güzellik trendlerinin başında geliyor. Grafik eyeliner uygulamak istiyorsan bu makyajın odak noktası olmalı ve diğer her şey ikinci planda kalmalı. Bu çizgiler çok karmaşık görünebilir, ancak neredeyse hepimiz bunu evde uygulayabiliriz.

Aradığın göz kalemleri ve eyeliner’lar Boyner’de.

Al Yanaklar

Bu yıl ‘strawberry girl’ terimini birçok kez duyduk. Bu çilek kız makyajı, pembe ve kırmızı tonlarının ağırlıkta olduğu özellikle yanaklar ve dudakların ön plana çıktığı bir tarz.

Yanaklara doğal, canlı ve sağlıklı bir etki vermek için pembe allıklar her zaman kurtarıcımız. Cildin ne kadar solgun görünürse görünsün, pembe bir allıkla anında canlı ve taptaze bir görünüm elde edebilirsin. Bu makyajda ilk olarak ışıltılı bir fondöten, kapatıcı ile pürüzsüz bir ten makyajı yap. Ardından yanak, burun ve göz altı bölgesini doğal pembe tonlu bir allıkla renklendir. Sonrasında kaşlarını da sabitle ve göz kapaklarına da pembe ve aydınlık bir far uygula.

Bu allıklara bir göz at.

Tüm Fotoğraflar: Getty Images Türkiye

BOYNER

MOBİL UYGULAMALAR