Sevgiliye Hediye Edilebilecek 10 Kitap Önerisi

Bu sefer sevgiliye hediye edilebilecek 10 kitap önerisi ile geldik. Sevgiline hediye seçerken onun ilgi alanlarını ve kişisel zevklerini göz önünde bulundurmak, onu özel olduğunu hissettirecek bir jest yapmanın önemli bir yolu olabilir. Bu bağlamda, sevgiline kitap hediye etmek oldukça anlamlı bir seçenek olabilir. Kitaplar, sevgilinle duygusal bağlar kurmana yardımcı olabilecek, düşünce ve duygularını ifade etmenin özel bir yolu olabilir. Ancak, doğru kitabı seçmek ve içine nasıl bir not yazılacağı konusu önemli bir nokta.

Peki, Sevgiliye Nasıl Kitaplar Hediye Edilir?

Kitap seçimi, sevgilinin ilgi alanlarına, hobilerine ve kişisel zevklerine göre yapılmalı. Eğer sevgilin macera romanlarını seviyorsa, çok satan bir macera kitabı veya sevdiği bir yazarın yeni eseri harika bir tercih olabilir. Edebiyat meraklısı bir sevgiliye klasik bir eser veya ödüllü bir roman da düşünülebilir. Sanatla ilgilenen biri için sanat tarihini konu alan bir kitap ya da popüler bir sanatçının biyografisi güzel bir seçenek olabilir.

Hediye Edilen Kitabın İçine Ne Yazabilirsin?

Hediye edilen kitabın içine yazılacak not, duygusal bağı ve sevgiline duyduğun özel hisleri ifade etmeli. Öncelikle, notun kişisel ve samimi olması önemli. Örneğin, kitabın neden seçildiği, onun neden bu kitabı seveceği veya senin için kitabın anlamı gibi konulara odaklanabilirsin. Aynı zamanda, sevgiline olan duygularını içeren romantik bir not da ekleyebilirsin.

Sonuç olarak, kitap hediye etmek düşünceli ve anlamlı bir jest. Doğru kitabı seçmek, içine duygusal bir not eklemek ve sevgilinin ilgi alanlarına hitap etmek, bu hediyenin özel bir anlam taşımasını sağlayacak. Kitaplar, duygusal bağlar kurmanın ve birlikte geçirilen zamanın güzelliklerini keşfetmenin güzel bir yoludur. Peki, hangi kitapları hediye edebilirsin? Gel beraber hediye edebileceğin 10 kitaba bir göz atalım.

1. Hakan Bulgurlu- Tehlikeli Tırmanış

Eğer sevgilin bilime meraklıysa bu kitap tam da ona göre bir seçenek. Kitapta Everest’e tırmanan yazar, iklim değişikliğinin yıkıcı etkisini göstermek için çevresel konulara odaklanmak, insanlara örnek olmak ve karşılaştığımız problemlere pratik çözümler aramak için bu kitabı yazmış.

2. Turgut Özakman- Romantika

Aşk romanı seven sevgili için güzel bir hediye… Şaşırtıcı bir aşkın öyküsü. Bir aşk güzellemesi. Sürprizler, oyunlar, dönüşümlerle dolu, gizemli bir ilişkinin gizli tarihi.

3. José Mauro De Vasconcelos- Şeker Portakalı

Hayal gücü geniş bir çocuk olan Zeze’nin hikâyesinin kaleme alındığı bu kitap, yazıldığı günden beri dünya çapında çokça okundu. Dünya klasikleri arasında yerini koruyan roman, yediden yetmişe her yaş grubuna da hitap ediyor.

4. Stefan Zweig- Bilinmeyen Bir Kadının Mektubu

Stefan Zweig, karşılıksız aşkın ne kadar can yakıcı olabileceğini ve nasıl takıntıya dönüşebileceğini gözler önüne seriyor Kitap, psikolojik derinliği ve üslubuyla, hâlâ dünya edebiyatını etkilemekte.

5. Ferzan Özpetek- Bir Nefes Gibi

Ferzan Özpetek, okurlarını Roma ile İstanbul, şimdi ile geçmiş arasında, iç içe geçen yaşamların ve yazgıların hükmettiği gizemli bir yolculuğa çıkarıyor. Et ve tırnak gibiyken yıllar önce meydana gelen bir olayla yollarını ayıran iki kız kardeşin karanlık sırları etrafında örülen Bir Nefes Gibi, yılların tüketemediği umudu anlatıyor…

6. National Geographic- Ölmeden Önce Görülmesi Gereken Yerler

Eğer sevgilin yeni yerler gömeye meraklıysa bu onun için özel bir hediye olacak. Dağların zirvesinden büyüleyici güzellikteki adalara, yağmur ormanlarına ve antik anıtlara kadar National Geographic’in seyahat uzmanları ve ödüllü fotoğrafçıları onu dünyanın en muhteşem yerlerine doğru uzun bir yolculuğa çıkaracak.

7. Mehmet Şenol- Gayriresmi Futbol Tarihi

Mehmet Şenol’un uzun yıllar süren araştırmalar sonucunda hazırladığı Gayriresmi Futbol Tarihi, Türkiye’nin siyasal ve toplumsal tarihinin nasıl kesiştiğini gözler önüne seriyor.

8. Bill Bryson- Hemen Her Şeyin Kısa Tarihi

Hemen Her Şeyin Kısa Tarihi’nde Bill Bryson sevgilini zamanın, evrenin ve Dünya’daki yaşamın gizemleri peşinde ilginç, aydınlatıcı ve eğlenceli bir yolculuğa çıkaracak.

9. Cemal Süreya- On Üç Günün Mektupları

Cemal Süreya, Temmuz 1972’de Okmeydanı SSK Hastanesi’ne yatan eşi Zuhal Tekkanat’a hastanede kaldığı on üç gün boyunca mektuplar yazmıştı. Eser işte bu mektupları konu alıyor.

10. Hüseyin Rahmi Gürpınar- Kuyrukluyıldız Altında Bir İzdivaç

Eser, 1910 yılında Halley Kuyrukluyıldızı’nın Dünya’ya çarpacağı haberiyle başlayan genel panik hali ve iki gencin bu panik ortamında birbirleriyle son derece ilginç mektuplaşmalarıyla ilerleyen, eğlenceli bir eser.

Tüm Fotoğraflar: Getty Images Türkiye, boyner.com.tr

BOYNER

MOBİL UYGULAMALAR