Spor Yaparken Rahat Tercihlerle Şık Görünmek

Spor yaparken rahat tercihlerle şık görünmek mümkün mü? Biz cevabını hemen verelim, evet mümkün. Spor yaparken şıklığı elde etmek artık sadece moda dünyasının bir parçası değil, aynı zamanda sağlıklı yaşam tarzının vazgeçilmez bir parçası haline geldi. Spor salonunda veya dışarıda egzersiz yaparken hem rahat hem de şık görünmek, motivasyonu artırabilir ve kendin iyi yardımcı olabilir.

Spor kıyafet alışverişine çıktığımızda genellikle içinde rahat hareket edebileceğimiz parçalar seçmeye özen gösteriyoruz. Ayakkabı, tayt, tişört, spor sütyeni gibi parçalar, antrenman esnasında rahat hareket etmeni engellemeyecek tarzda olmalı diye düşünüyoruz. Bunun dışında bir sonraki dikkat etmen gereken şey nefes alan kumaşlar seçmek olmaları. Genellikle pamuklu kumaşlara sahip parçalar tercih etmeye dikkat etmende fayda var. Ayrıca artık spor salonunda şık olmak rahat parçalar seçmenin yanında gereklilik haline geldi. Şık, renkli ve vücut yapısına uygun parçalar artık hepimizin seçimlerinde dikkat ettiği noktalar arasında. İşte spor yaparken şıklığı elde etmek için bazı ipuçları ve doğru giyim seçenekleri:

Canlı Renk Tercihleri

Renk seçimi, spor kıyafetlerini kombinlerken dikkat etmen gereken önemli faktörlerden biri. Canlı renklerle enerjik bir görünüm elde edebilir veya sade renklerle şıklığı vurgulayabilirsin. Desenli kıyafetler de spor giyim koleksiyonlarında yaygın olarak bulunmakta ve doğru kombinasyonlarla sportif tarzına farklı bir boyut katabilir.

Spor kıyafetlerin şüphesiz en tercih edilen renkleri siyah ve gri… Çoğu zaman bu renklerdeki parçalar satın almayı tercih ederiz. Ama artık bu renkler yerini adım adım daha canlı renklere bırakıyor. Canlıdan kastettiğimiz neonlar, pudralar, metalikler kısaca koyu renkler dışındaki tüm renkler. Evet, biraz iddialı gelebilir ama yine de denenebilir. Her parçada olmasa bile en azında renkli bir spor sütyen veya tayt edinebilirsin. Ayrıca renklerin dışında çiçekli, çizgili, tie-dye gibi farklı seçenekleri de değerlendirebilirsin. Bu tarz tercihler seni daha motive ve canlı hissettirecek.

Spor kıyafetleri Boyner’de keşfet!

Spor Yaparken Rahat Tercihler

Spor yaparken doğru kıyafetleri seçmek hem konforunu artırır hem de şıklığını korumana yardımcı olur. Esnek, nefes alan ve ter emen kumaşlar tercih etmekte fayda var. Antrenman taytları, spor sütyenleri ve nefes alabilir tişörtler, rahatlık ve şıklığı bir araya getiren harika seçenekler. Spor takımlar ise son zamanlarda oldukça popüler. Tayt-spor sütyen, eşofman takım, şort-crop top veya sweatshirt-eşofman altı ikililerine mutlaka bir göz atmalısın.

Eğer açık havada spor yapacaksan takımlarını koyu renk seçmeni tavsiye ederiz. Çünkü açık havada giydiklerinin leke olma ihtimali oldukça yüksek. Ayrıca küçük bir uyarıda da bulunalım: eşofman giymek istiyorsan üst bacak kısmının streç olmasına dikkat et çünkü spor yaparken salaş modeller artık pek tercih edilmiyor. Hava koşulları değişkenlik gösterebilir, bu nedenle katmanlı giyim de önemli. Esnek ve hafif ceketler, spor yaparken üzerine alabileceğin güzel bir katman olabilir.

Doğru Ayakkabı Seçimleri

Evet, spor yaparken doğru ayakkabıyı seçmek çok önemli. Yapılacak antrenman türüne göre ayakkabı seçimlerin değişkenlik gösterecektir bunu asla unutmamalısın. Koşu ayakkabıları, spor salonu ayakkabıları veya yoga için özel tasarlanmış ayakkabılar gibi aktivitene uygun ayakkabıları seçmek önemli. Spor ayakkabı antrenman verimini artıracak önemli bir unsur. Çünkü konforlu ve doğru seçilmiş bir ayakkabı yaptığın hareketleri doğru formda uygulamana yardımcı olur. Ayrıca ayağına uygun ayakkabı modelini seçmek için ayak numarana uygun seçimi yapman gerekir bu yüzden de deneyerek ayakkabı almanı tavsiye ederiz. Bunların dışında günümüzde dış görünüm de önem kazandı. Tasarımı dikkat çekici, farklı renklerdeki seçimler oldukça revaçta.

Spor ayakkabı modellerini Boyner’de keşfet. 

Aksesuarları Unutma

Doğru ve tasarım açısından farklı aksesuarlar, spor stiline hareket katacak. Şık bir spor saati, renkli bilezikler veya ter emen bir şapka kullanarak tarzını kişiselleştirebilirsin. Bunların dışında spor yaparken ihtiyacın olan eşyaları taşıyan uygun bir spor çantası seçmek hem pratik hem de şık olmana yardımcı olacak. Fonksiyonelliği ve tarzı bir araya getiren çanta modelleri güzel birer tamamlayıcı.

Sonuç olarak, spor yaparken şık görünmek sadece doğru giyim seçenekleri ile değil, aynı zamanda kendini iyi hissetmenle de ilgili. Doğru kıyafetlerle ve aksesuarlarla spor yapmak, hem sağlıklı yaşam tarzına katkı sağlar hem de güvenini artırır. Spor salonunda veya dışarıda egzersiz yaparken, şıklığı ve rahatlığı bir araya getirerek kendini özel hisset.

Tüm Fotoğraflar: Getty Images Türkiye

BOYNER

MOBİL UYGULAMALAR