5 Farklı Yaz Düğününe 5 Kombin

Yaz mevsimi değil adeta düğün mevsimi! Yazın gelmesiyle birlikte neredeyse her hafta sonu bir düğüne gidiyorsanız işte aradığınız kan bulundu! Yakınlarının ya da arkadaşlarının bu özel gününde ne giyeceğinize bir türlü karar veremiyor musun? Bugün farklı konseptlerdeki düğünlerde neler giyilmeli neler giyilmemeli önerilerimizi sıralayacağız. Öncelikle yaz düğünlerinde genellikle daha ince şifon, saten ya da tül gibi kumaşlar tercih edilir. Payetli, pullu ve taş detaylı kumaşlar ise mevsimsiz olarak her mevsim yapıla düğünler için uygun. Haydi o halde yazımızı okumaya başla.

1. Salon Düğünü

Bu hepimizin sıkça tanık olduğu, şık bir şekilde süslenmiş büyük salonlarda yapılan, çok danslı düğün tipidir. Bu düğünlerde salonlar, masalar, sandalyeler de en az senin kadar süslendiğinden bu konsept şıklığı en çok kaldıracak konsepttir diyebiliriz. Peki, ne giymeli? Her sezon gündemde olan payetli, taş detaylı ve pullu elbiseler işte tam da bu konseptin elbiseleri! İster uzun, ister kısa, ister yırtmaçlı her çeşit payetli elbise alternatifin olabilir! Elbisen salon ışıklarında pırıl pırıl parlayacağı için ayakkabıda ve takıda sadeliğe gitmek isteyebilirsin. Tek bantlı stilettolar ve küçük küpeler bizce ideal tamamlayıcılardan. Bu tarz elbiseler, işlemelerinden dolayı çok fazla aksesuar gerektirmez. Bu yüzden elbisenin işlemelerini ortaya çıkarabilecek sade tercihler oldukça şık duracak.

2. Kır Düğünü

“Düğünümüzü farklı konsepte taşımak istiyoruz” dendiğinde hepimizin aklına ilk gelen tabii ki kır düğünleri oluyor. Bu tarz düğünler salon düğünlerinin aksine abartılı şıklığı kaldırmayan ve doğaya dönük kombinler ister. Öyle ki, ince topuklu ayakkabılar bile giymek biraz riskli. İşte bu konseptte sana önerimiz, çiçekli uçuş uçuş bir elbise giymen! Malum çiçek desenli elbiseler, ilkbahar ve yaz aylarının gözde seçimleri arasında yer alıy. Altına ise hasır dolgu topuklu veya kalın topuklu ayakkabılar tercih edebilirsin. “Yok ben topukluyla o ortamda baş edemem” diyorsan şık bir sandelet de kurtarıcın olacak. Bizce bu kombinle hem çim üzerinde rahatça dans edebileceksin hem de ortamla çok uyumlu olacaksın. Elbisen desenli ve uçuş uçuş olacağı için abartılı takıları yine kullanmamanı tavsiye ederiz. Bu yüzden kombinini sade takılarla tamamlayabilirsin.

3. Deniz Kenarı

Deniz kenarında bir düğüne mi davetliysen? Yani tahta iskelelerde veya kumlarda yürüme ihtimalin çok yüksek. O yüzden bu konseptte ilk endişe şüphesiz ayakkabılar olmalı! Topukları seni zorlamayacak ayakkabılar tercih etmelisin. Bizim önerimiz kalın topuklu ayakkabılardan yana. Peki, ayakkabı seçimini yaptın, elbise seçimin ne olacak? İşte ikinci dikkat etmen gereken konu: Hava sıcaklığı! Hava deniz kenarında çok sıcak ve nemli olacağı için dar veya abartılı elbiselerden kaçınmanı öneririz! Lila, pudra, limon sarısı ve bebe mavisi gibi renkler tam da bu konseptteki düğünler için ideal tercihlerden. Bu sefer takı seçiminde serbestsin! Önerimiz ise yine denizden ilhamla takılar seçmen.

4. Sade Bir Nikah ve Ardından Eğlence

Düğün planı, telaşa girmek istemeden sade bir nikah ve sonrasında arkadaşlarla eğlence olarak düşünüldüyse, öncelikle nikaha uygun bir elbise seçmelisin! Bizce, nikahta çok abartmamalı, sade bir şıklığa bürünmelisin. Bunun için de siyah minimal bir elbise, ince topuklu ayakkabılar tam da sana göre. Eğer böyle bir elbise tercih etmek istiyor ama çok da sade olmak istemiyorsan da ışıltılı çanta ve aksesuarlar ile elbisene hareket katabilirsin. Nikahta fotoğraflar çekilsin ve sonrasında gidilecek eğlence için yanına mutlaka bir babet veya düz sandalet almanı tavsiye ederiz. Çünkü bu tarz ayakkabılar bu durumda kurtarıcı sayılır! Geceye hem konforlu hem de şık devam edebilirsin!

5. Havuz Başı Düğünü

Davetli olduğun düğün havuz başında düzenlenmiş kokteyl masalarında yapılacaksa, dikkat! Burada hem şık olmalı hem de salon düğününe gidiyormuş gibi abartılı görünümden uzak durmalısın. Bu tarz düğünlerinde sıcak hava ve nem göz önünde bulundurulmalı. Bu nedenle, hafif ve hava alan kumaşlardan yapılmış elbiseler tercih edilmeli. Şifon, pamuklu veya saten bu tarz düğünler için en doğru tercihlerden. Çünkü sadelikse sadelik, şıklıksa şıklık sunar! Ayakkabı olarak şeffaf bantlı olanları kullanabilirsin. Satenin sadeliğini de uzun sallantılı küpelerle hareketlendirebilirsin!

Tüm Fotoğraflar: Getty Images Türkiye

BOYNER

MOBİL UYGULAMALAR