Ev Dekorasyonunda 2023 Yenilikleri

ev dekorasyonunda 2023 yenilikleri

Ev dekorasyonu denince kimileri için akan sular duruyor, kimileri için çok da önem arz etmiyor ama hangi seviyede olursa olsun evimizin göze güzel görünmesini, bir o kadar da konforlu ve ihtiyaçlarımıza uygun olmasını önemsiyoruz. Yatak odasında konfor ve sakinlik, oturma odasında birbirinden ustaca ayrılmış köşelerle farklı yaşam alanları yaratmak, kahve köşesinde keyif yapmak, mutfakta pratik ve işimizi kolaylaştıran aletler kadar sofralarımıza şıklık katan detayları da sayınca evimiz hakkında düşünecek ve karar verecek çok konumuz var.

Her sezon değiştikçe biz de ev dekorasyonunda çeşitli değişikliklere gidiyoruz ama bazı kilit noktalar hep aynı kalıyor. İster büyük değişiklikler ister küçük dekoratif farklar olsun, eve eklenen bir yenilik, keyfimizi yerine getiren bir tazelik hissi veriyor.

Ev dekorasyonunda seçtiğimiz mobilyalar, dekoratif aksesuarlar, ışıklandırmalar, renkler ve daha fazlası evimizi sıcacık bir yuvaya dönüştürüyor. Evinde samimi, mutlu, sıcak ve konforlu bir ortam yaratmak için yılın öne çıkan yeniliklerini senin için bir araya getirdik!

Renklerle Oynama Zamanı

ev dekorasyonunda 2023 yenilikleri

Yılın öne çıkan ilk yeniliği, bizi evlerimizde farklı renkler seçmeye yönlendirecek. Bej ve gri gibi nötr tonlar uzun bir süre evlerimizde yer aldı ve şimdi yerini daha canlı, sıcak ve dinamik tonlara bırakıyorlar.

Evinde enerjik bir atmosfer yaratmak istediğinizde özellikle turuncu, hardal sarısından mavi ve morlara kadar birçok seçeneğiniz var. Sevdiğin canlı ve nötr renkleri bir arada kullanarak dekorasyonda dengeyi yakalayabilirsin.

Doğal ve Sürdürülebilir Dekorasyon

ev dekorasyonunda 2023 yenilikleri

Popülerlik kazanan bir diğer yenilik de doğal malzemelere olan ilginin artması. Ahşap mobilyalardan mermer masalara ya da taş ürünlere hatta bitkilere kadar doğal olan her detay, evini bu akıma uygun hale getirebilir. Doğal malzemeleri dekorasyona dahil etmek, evinde sakin ve dingin bir hava yaratmanı sağlar.

Özellikle şehir merkezinde yaşıyorsan, evinizde yeşil bitkiler kullanarak dış mekanı içeri taşıyabilirsin. Direkt güneş ışığına ihtiyaç duymayan ve bakımı kolay olan iç mekan bitkileri evini farklılaştırmakla kalmayacak bir de evin havasını tertemiz yapacak.

Renkli Aydınlatmalar Kullan

ev dekorasyonunda 2023 yenilikleri

Ev dekorasyonunda en önemli ayrıntılardan biri de aydınlatmadır. Bu sene yumuşak ve sıcak aydınlatmalar daha davetkar bir ortam yaratırken, soğuk renkler enerjik ve canlı bir ortam yaratmak istendiğinde kullanılabilir. Tıpkı renk seçiminde olduğu gibi sıcak ve soğuk aydınlatmalarda da dengeli olmayı gözetirsen, evinde şık bir görünüm yakalayabilirsin. Senenin öne çıkan neon duvarları, peri led ışıkları ve duvar lambalarını mutlaka evinde denemelisin!

Hazır önümüzde kutlamalarla dolu bir mevsim varken evinin aydınlatması için farklı alternatifleri de mutlaka değerlendir. Yılbaşı ışıklarını zaten kullanacaksın ama örneğin mavi, mor, yeşil gibi hareketli aydınlatmalar ev partileri için ideal olabilir.

Nostaljiden İlham Al

ev dekorasyonunda 2023 yenilikleri

Yeni sezon her zaman yeniliğin peşine düşmüyor! Bu sene nostalji arayanlar için vintage mobilyalarla buluşma yılı olacak. Birçok kişi ev dekorasyonunda vintage etkisini bu sene daha çok kullanmak isteyecek çünkü bu tercihler dekorasyona kesinlikle daha kişisel dokunuşlar eklemek demek!

Özellikle koltuk, masa, büfe ve vitrin gibi mobilyalarda farklılığa gitmek isteyenlerin ilhamı geçmişte gizli olabilir! Gerçek vintage parçalar bulabiliyorsan ne ala, ancak geçmişten ilham alarak yeniden tasarlanmış ve modern beğenilere de hitap eden alternatiflere de bayılacağını düşünüyoruz.

Maksimalist ve Modern Yaklaşım

ev dekorasyonunda 2023 yenilikleri

Son yıllarda minimalist akımlar stilden makyaja uzandığı gibi ev dekorasyonuna da uğradı. Nötr renklerle göz yormayan tasarımlar, İskandinav dekorasyonundan ilham alan parçalar gerçekten etkileyici olsa da kimileri için maksimalist yaklaşımlar daha çekici olabiliyor.

İç mekanlarda daha göze çarpan sanat eserleri, tablolar ya da heykellerle yaşadığın ortamı maksimalist bir havaya sokabilirsin. Bunu sağlamak için ev dekorasyonundaki iddialı parçaları Boyner’de keşfedebilirsin. Özellikle oturma odasında maksimalist tarza şans vereceğin bir köşe ayarla!

Yılın Favorisi: Yeşil

Mobilyalardan duvar tercihlerine, yer kaplamalarından mutfak fayanslarına kadar birçok detayda yeşil, özellikle zümrüt tonu karşımıza çıkmayı başarıyor. Stillerindeki renk tercihlerinde daha özgür olan yeni nesil, ev dekorasyonu söz konusu olunca da geri adım atmıyor ve yeşilin birçok tonu evlerde kendine yer buluyor. Eh doğadan ilham almak bu kadar ön plandayken yeşil rengin popüler olmaması beklenemezdi değil mi?

El Değmiş Güzellikler

ev dekorasyonunda 2023 yenilikleri

Eğer evinde kendine özgü bir ortam yaratmak istiyorsan, mutlaka el yapımı objelere yer ayırmalısın. Sürdürülebilirliğe ve zanaate olan ilgi hala çok yüksek ve dünyadaki trendler bu akımları destekliyor. Sonuç olarak evinde uzun yıllar duracak, belki de kendi ellerinde yaptığın seramik bir obje, el boyaması bir ahşap ya da kilden yapılmış bardaklar için hazırlıklara başlayabilirsin! Ev dekorasyonu için kendi ellerinle bir şeyler üretmek seni de heyecanlandır mu?

Evinde dekorasyonu kendi beğeni ve ihtiyaçlarına göre düzenlemek ve bunu yaparken güncel trendlere uygun olmak için yapman gereken en önemli şey; mobilya, aydınlatma, renkler ve malzemelerde dengeyi yakalamaktır. Böylece hem kendin hem de misafirlerin için konforlu, kullanışlı ve şık bir yaşam alanı yaratabilirsin. Bazen bir mobilyada ya da dekorasyon ürününde küçük değişiklikler yaparak büyük farklar yaratabileceğini de unutma!

BOYNER

MOBİL UYGULAMALAR