Mavi Gömlek Nasıl Giyilir?

Mavi gömlekler,  zamansız giyim parçalarının başında geliyor ve gardıropların vazgeçilmez parçaları arasında yer aıyor. Kombinlemesi en kolay parçalardan biri olan bu gömlekler hem etekler hem de pantolon ve jeanlerle birbirinden şık görünümler yaratmanı sağlayabilir. O çok ünlü Ecevit mavisi diye bilinen mavi gömlekleri belki en son lisede giydin veya belki de gardırobuna hiç uğramadı bile. Ama artık bir değişiklik yapmak gerekiyor! Bu sene bu renge bir şans vermeni tavsiye ederiz. Hem birçok moda ikonunun bile giydiği bir renk, nasıl modanın dışında kalabilir ki? İşte sana mavi gömleklerinle yapabileceğin birkaç kombin önerisi.

Siyah Etek ve Mavi Gömlek İkilisi

Özellikle siyah deri veya kumaş eteğini, siyah topuklu botlarla veya oxford ayakkabılarla tamamladığında gün boyu rahat edebileceğin bir stil yaratırsın. Üzerine giyeceğin oversize bir kaban da stilinin tamamlayıcısı olacak. Bu arada etek seçimini desenli veya tek renkli olarak yapabilirsin. Ayrıca bu kombinin ayakkabı seçimini topukludan yana yaparsan özel etkinliklerde veya akşam davetlerinde şık ve zarif görünebilirsin.

Maskülen Tarz

Mavi bir gömleği blazer veya pantolon-ceket takımlarla kombinleyerek hem şık hem de resmi bir tarz elde edebilirsin. Ceketinin önünü açık bırakmanı ve bu kombinini sneaker ile tamamlamanı tavsiye ederiz. “Yok ben maskülen görünmek istemiyorum” diyorsan stilettolar kurtarıcın olacak. Aksesuar kullanma konusu ise senin yaratıcılığına kalmış. İstersen daha hareketli aksesuarlar kullanarak havalı görünebilirsin.

Oversize İddiası

Havalı ve iddialı bir görünüm mi yaratmak istiyorsun? Bu her zaman çok cesur kombinler yaratmak demek değil. Dilersen, bir gömlek ve jean ile de oldukça kendinden emin görünebilirsin. Bunun için oversize gömlek ve mom jean olmazsa olmazlardan. “Yok biraz daha yaratıcı olmak istiyorum” diyorsan da uçuş uçuş bir eteğin üzerine giyeceğin oversize mavi gömlek oldukça havalı görünmeni sağlayacak.

Kat Kat Giymeyi Dene

Üst üste kıyafetler giymek için kış mevsiminden iyisi yok! Mavi gömleğini şık bir kazakla buluştur. Bu arada mavi gömleğini çizgili veya desenli olarak tercih edebilirsin. Altına da jean veya bir etek giy. Bu kombini de bot veya spor ayakkabıyla tamamlayarak şık bir görünüm yaratabilirsin. Tabii kombini şık bir kabanla veya bomber ceketle de tamamlamayı unutma. Özellikle zıt renkleri bir arada kullanarak kontrast bir görünüm yakalamak da senin elinde.

Tüm Fotoğraflar: Getty Images Türkiye

BOYNER

MOBİL UYGULAMALAR