Çantanda Olması Gerekenler

Biz kadınlar ve bizim o kocaman çantalarımız… Öyle ki evden dışarı çantasız çıkmak neredeyse imkansız siyebiliriz. Renk renk, model model çantalar; gerek yanımzıdan ayırmadığımız eşyaların toplayıcısı gerekse kombinlerimizin vazgeçilmez tamamlayıcısıdır. Yıllar boyunca merak edilen ise o çantaların içinde neler var? Çantanda sürekli taşıdığın, olmazsa olmazların dışında başka neler koyabilirsin? Söz konusu biz kadınlar olduğunda durum çok daha detaylı ve spesifik. Bir erkek için cüzdan, ev ve araba anahtarı yeterli olabiliyorken bizim çantaların içinden her an her şey çıkabilir! İşte çantamızda olması gereken vazgeçemediğimiz 10 şey…

1. Not Defteri ve Kalem

Biz doğamız gereği erkeklere göre daha detaycıyız. Yoğun bir çalışma hayatına sahipsen küçük bir not defteri ve kalem hayatını kurtaracak önemli parçalar. Evet, farkındayız akıllı telefonlarımız var onlara da not alabiliriz ama ya telefondayken not alman gerekirse? Gün boyu önemli bulduğun detayları not defterine yazarsan büyük bir kolaylık sağlayabilirsin.

2. Renkli Bir Ruj ve Ayna

Tüm makyaj malzemelerini yanında taşımana gerek yok. Evden makyajını yapıp çık ve yanına sadece gün içinde tazeleyeceğin bir ruj al. İşte bu kadar. Tabii ki rujunuzu sürmek için minik bir ayna da hem daha düzgün bir görünüm elde etmene yardımcı olacak hem de yemek sonrasında “Dişimde bir şey var mıdır acaba?” kaosuna son verecek.

3. El Kremi ve Yara Bandı

Tüm vücudunu nemlendirecek koca bir krem kutusu değil de ince kıvamlı ve özellikle seyahat boy bir el kremi çantana antman gerekenler arasında. Özellikle soğuk günlerde en büyük dostun olacak. Gün içinde hijyene dikkat etmek amaçlı sık sık el yıkamak da elleri tahriş edebiliyor. Bir de tabii ki topuğunu vurup seni nakavt etmeye çalışan hain ayakkabılar için de yara bandına ihtiyacın olacak.

4. Saç Tokası

Genelde saçların açık geziyor bile olsan ansızın bir tokaya ihtiyaç duyabilirsin. Minik bir tel ya da pratik bir lastik toka her zaman büyük yardımcın olacak. Takmasan bile tokayı yanında taşımak inan şahane bir önlem! Ne zaman daralacağınız veya saçlarınız yüzünden ne zaman sıkıntı basacağı hiç belli olmaz.

 

5. Acil Durumlar İçin Naneli Sakız

Taze ve ferah bir nefes için sakızı çantandan eksik etme. Tamamen acil durumlar için kokuya neden olabilecek bir yemekten sonra çiğneyeceğin bir naneli sakız mutlaka çantanda bulunmalı. Özellikle de yakın temas halinde insanlarla iletişim durumundaysan nefesinin temiz kokması oldukça önemli.

6. Günlük Parfümünün Mini Boyu

İster sıcak yaz olsun ister kış hiç fark etmez; güzel kokmanın mevsimi yok. Tüm gün dışarıda olacaksın parfümünün seyahat boyunu çantana atmanı tavsiye ederiz. Böylece tanında taşıman gereken diğer eşyalar varken büyük boy parfüm şişesinin ağırlık yapmasını önleyebilirsin.

7. Islak Mendil ve Selpak

“Islak mendilin var mı?” Her ne kadar “Aslında çok fazla temizlemiyor!” gibi söylemlere maruz kalsa da gün içinde tuttuğumuz, dokunmak zorunda kaldığımız ve temelde mikrop yuvası olabilecek yerlerden sonra eğer ellerimizi yıkayamıyorsak ıslak mendil kullanmak en mantıklısı oluyor. Bunun dışında kuru mendil paketi de çantada bulunması gereken önemli ürünlerden.

8. Hijyenik & Günlük Ped

“Pardon pediniz var mı?” Bu duruma düşmenin, deli gibi ped aramanın ne demek olduğunu en iyi biz biliriz. Her ne kadar adet döngülerimiz hesaplanabilir olsa da istenmeyen durumlara maruz kalmak adına tedbirli olmakta fayda var. Bu yüzden de çantalarımızda her zaman bir adet ped bulundurulması lazım.

9. Kulaklık ve Şarj Aleti

Akıllı telefonlarımız hayatımızın her anında yanımızda ve sürekli elimizde olduğundan şarjları çok çabuk bitiyor. Bu yüzden çantamızdaki şarjla telefonumuzu istediğimiz yerde şarj edebiliriz. Ayrıca bir kulaklık da çantada bulunmalı diye düşünmekteyiz. Malum İstanbul trafiğini veya uzun toplu taşıma yolculuklarını müzik dinleyerek veya dizi-film izleyerek daha rahat atlatabiliriz.

10. Zor Zamanlar İçin Diş İpi

Yemek yedin ve diş fırçalamaya zamanın yok. Diş fırçası ve macunu da bulabileceğin açık bir dükkan kalmadı mı? İşte bu noktada çantana atacağın diş ipi kurtarıcın olacak. Bu arada sadece estetik açıdan değil sağlık açısından da diş ipi kullanmak oldukça önemli.

Tüm Fotoğraflar: Getty Images Türkiye

BOYNER

MOBİL UYGULAMALAR