6 Öneriyle Minyon Kadınlar Nasıl Giyinmeli?

Minyon kadınlar nasıl giyinmeli? Kısa boylu kadınlar için hayat bazen oldukça zor olabiliyor; sandalyesiz üst raflara ulaşamamak, konserlerde sahneyi görememek ve bazen de ne giyeceğini bilememek… Maalesef kısa boylu ve minyon yapılı kadınların birçoğu kendi bedenlerinde kıyafet bulmakta da zorlanıyor. Boydan önce aslında kıyafet seçerken dikkat etmen gereken ilk konu vücudunu tanımak. Özellikle boyu biraz kısa olan kadınlar biraz da olsa daha uzun görünmek istiyor. Örneğin: kısa boylu kadınlar uzun etek ve elbiseler giymeli mi? Ya da kısa boylu kadınlar nasıl ceketler kullanmalı? Kısa boylu yıldızların stillerinden ilham alarak senin için basit ipuçları hazırladık. Her ne kadar bedeninle mutlu olmanı desteklesek de biraz uzun görünmek için önerilerimizi takip edebilirsin.

Belini Olabildiğince Ortaya Çıkar

Moda dünyasının dikkat çeken stil ikonlarından Miroslava Duma, oldukça kısa boylu fakat kendisini uzun gösterecek her detaya hakim. Örneğin; çoğu zaman belini vurgulama fırsatını hiç kaçırmıyor. Sen de özellikle ince kemerler kullanarak belini ortaya çıkar. Böylece bacakların daha uzun görünür. Aslında vücut hatlarını ortaya çıkaran, daha dar ve ufak parçalar seçmeni tavsiye ederiz. Bu sayede vücut boy oranınla doğru bir dengeyi yakalayabilirsin. Yani hem dengeli görünüp, hem de uzun boylu görüneceksin.

Kısa Etek ve Sivri Burun Ayakkabıları Birlikte Kullan

Basit bir hareketle olduğundan daha uzun görünmek mümkün. Mini etek giymekten çekinme çünkü eğer boyun kısaysa, bacak boyunu ortaya çıkarmak seni her zaman daha uzun gösterir. Mini etek ve blazer veya mini etek ve dökümlü bir kazak güzel seçimler. Bu kombinleri de sivri burun bot veya stiletto ile tamamla. Düz taban ya da bilekten bağlı ayakkabılar yerine bileği açıkta bırakan topuklu ayakkabılar tercih etmelisin. Bu sayede bacakların hem uzun hem de ince görünecektir. Topuk boyuna ise çok takılma. Minik ve rahat bir topuk kurtarıcın olacak.

Kısa boylu kadınlar için paçaları kesilmiş pantolon giymek riskli olsa da bu trendi takip etmek isteyenler için küçük bir tüyomuz var. Yüksek belli ve paçası kısa bir pantolonu stiletto ile giyersen, sanki bacakların çok uzunmuş da pantolon kısa gelmiş gibi bir yanılsama yaratabilirsin. Eğer daha rahat bir görünüm yaratmak istiyorsan da paçaları bileğin biraz altında biten pantolonlar güzel bir seçim olacak. Ayrıca topuklu ile tercih edeceğin İspanyol paça pantolonlar da seni olduğundan uzun görsetecek.

İyi Terzilik İşini Kolaylaştırır

Her giydiğin sana özel dikim olmak zorunda değil. Özellikle takım giyeceksen, vücuduna tam oturacak pantolon ve ceket ikilisine sahip olmalısın veya aldığın takımların üzerinize oturması için birkaç değişiklik yapmalısın. Ayrıca dikkat etmen geren bir diğer konu ise doğru desenlere yönelmek. Kısa boylu kadınların kurtarıcısı siyah ve nude tonlar… Aslında baştan aşağı tek renk de giymekte fayda var. Özellikle pantolonlar bacak boyunu normalden uzun gösterecektir. Ceket seçiminde ise uzun ceket yerine bel hizasında bitenleri tercih etmelisin.

Oversize Olur Ama Katman Asla

Kısa boylu tüm sokak stili yıldızlarının iyi bildiği bir sırrı şimdi sana vereceğiz: Katman trendi senin dostun değil ve asla da olmayacak. Eğer üst üste birkaç kat kıyafet giymeye çalışırsan sadece minyon görünümünü katların altında  gizlersin. İlla bir trendi yakalamak istersen, oversize ceketlere, sweatshirt’lere ve gömleklere şans vermeye ne dersin? Tabii bu tercihlerin de sşırı bol ve hacimli olmamalı. Mesela dar bir jean ve bluz üzerine giyeceğin oversize bir ceket veya gömlek seni oldukça cool gösterecek.

Uzun Bir Kabanı Gardırobuna Ekle

Kim Kardashian’ın boyunun 1.59 metre olduğunu biliyor muydun? Fakat uzun görünmeyi o kadar iyi biliyor ki gerçek boyunu fotoğraflarından tahmin etmek çok zor. Kardashian’ın da hep tercih ettiği gibi, uzun bir ceket veya kabanla harika görünmen mümkün. Üstelik uzun bir sış giyim parçası sadece boyuna etki etmez, görünümünü daha smart ve modern gösterir. Ayrıca dış giyim seçerken de tek renkten gitmende fayda var. Desenli, karmaşık veya rengarenk seçimlerden olabildiğince uzak dur.

Tüm Fotoğraflar: Getty Images Türkiye

BOYNER

MOBİL UYGULAMALAR