2024’ün Popüler Desen Trendleri

Desen trendleri her yıl yenilense de klasik puantiyeler, çizgiler ya da çiçekler yerini hiçbir alternatife bırakmıyor. 2024 senesinde hem yenilenen desenleri ve akımları hem de geçmişten gelen popüler trendleri bir araya getiren modeller gardıroplarımıza girecek. Hem alıştığımız hem de yepyeni desen trendleri sayesinde bize de yaratıcılık için fazlasıyla alan kalacak. İster renkleri karıştır, ister desenleri… Bu sezon desenler de tarzın da daha özgür!

Bu yıl grafik desenli gömleklerden portrelerle dolu elbiselere, maksimalist duruştan ve doğadan ilham alan tasarımlara kadar her beğeniye uygun bir model mutlaka karşına çıkacak. Desenleri tarzına uydurmadan önce yılın favorilerini bizimle keşfet!

Boyner’e yeni gelen modelleri hemen keşfet! 

Dikey Çizgiler

Yatay çizgilerin kalbimizdeki yeri başka olsa da sezonun güçlü podyum görünümleri bu sezon dikey çizgilere daha fazla şans veriyor. Dikey çizgilerin daha ince ve uzun gösterme etkisini düşünürsek bu sezon özellikle çizgili uzun elbiselere rağbet olacağını öngörebiliriz. Bahar ve yaz boyunca üzerinden çıkarmak istemeyeceğin çabasız şıklığın vazgeçilmezi olacak tasarımlar her yerde olacak! Sen de bu tarzı denemek istersen dikey çizgili gömlek elbiseleri listene ekleyebilirsin.

Grafik Çiçekler

Mevsim ne olursa olsun çiçek deseninin her formunu kullanmayı çok seviyoruz. Bu yılın popüler desenlerinden olan grafik ve çiçeğin bir araya geldiği grafik çiçekler, sanki elle çizilmiş gibi bir his veriyor. Genelde karşımıza siyah beyaz çıkan büyük çiçek desenlerine bazı tasarımlarda kırmızı da eşlik ediyor. Zaten siyah & beyaz ikilisi bu sezon birçok farklı grafik desende sık sık karşımıza çıkacak. Çiçekler, özellikle dikkat çekiyor. Özellikle grafik çiçeklerin yer aldığı etek, elbise ve yazlık takımları gardırobuna dahil edebilirsin.

Portre Baskılar

Evet yanlış okumadın! Portreler, bir anlamda yüz deseni oluşturmak için podyuma adım attı. Yüzler, bakışlar ve portreler her yerde. Sıra dışı bir tarz yaratmak istersen, popüler kültürden beslenen bu akımı mutlaka denemelisin. Üstelik bazıları portreyken bu akımı daha dikkat çekici kılan bazı sanat eserlerinin de tasarımlara işlenmiş olması diyebiliriz. Sanatla modayı alışılmadık biçimde bir araya getiren bu akım, aslında birçok farklı akımı da bir araya getiriyor. Sınırları belirsiz çizgiler, maksimalizmi odağa alan tasarımlar ya da adeta bir çiçek tarlasına düşmüşüz gibi hissettiren renkler portre desenleriyle birlikte muhteşem bir uyum yakalıyor.

Maksimalist Duruş

Yıllardır minimalizmin tadını doya doya çıkardık. Sade bir tarz, clean girl makyajı, dekorasyonda abartıdan uzak durmak derken minimalizm hayatımızın bir parçası haline gelmişti. Mob wife trendiyle başlayan maksimalist akım modada, makyajda, dekorasyonda ve tabii ki desenlerde de kendine yer buluyor. Dikkat çeken hayvan desenlerinden çiçeklere ve çizgilerin capcanlı karışımlarına kadar, bu akım, iddialı baskıları cesur bir özgüvenle karıştırma ve eşleştirme sanatını kutluyor. Desen trendlerinde en iddialı duruş kesinlikle maksimalizmde!

Renk Tarlaları

Desen trendlerinde en maceracı yıl bu yıl demiştik. Bu akımı istediğin gibi evirip çevirip kendine özgü bir hale getirebilirsin. Hareketli boya, kaleydoskopik desenler ve özgür ruhlu nostalji hissi uyandıran motiflerle moda alışkanlıklarını yaratıcılıkla birleştirebileceğin bir akım seni bekliyor. sınırları belirsiz desenler bu yıl zaten çok moda! Buna ek bir de baskın rengin olmadığı, her rengin kendine yer bulabildiği, maksimalizmi de destekleyen tasarımları mutlaka denemelisin. Giydiklerinle ve seçtiğin renklerle bu bahar ve yaz boyunca Alice’in Harikalar Diyarı’nı gerek dünyaya taşıyan bir tarz yaratabilirsin.

Olmazsa Olmaz Puantiye

Klasik puantiye deseni  2024 modasında da tekrar sahneye çıkıyor ve bu sefer daha canlı ve modern bir şekilde dikkat çekmeyi başarıyor. Büyük ve küçük noktaların hareketli  kombinasyonları, enerji dolu bir tarzın anahtarı haline geliyor. Mini elbiselerden bluzlara ve hatta aksesuarlara kadar her yerde puantiyeleri görebilirsin. Bu akım, zamansız bir tarza modern bir dokunuş getirerek herkesin ilgisini çekiyor.

Tüm Fotoğraflar: Getty Images Türkiye

BOYNER

MOBİL UYGULAMALAR