Daha Çekici Olmanın 7 Sırrı

Çekici ve cazibeli olmak ne bir sanat ne de bilim. Kadınların gözünde daha çekici hale gelmek için takip edebileceğin birkaç kural var ve bunlar sadece karşı cinsle ilişkilerinde değil, hayatının her noktasında seni daha iyi hissettirebilir. Üstelik bu yöntemler için detaylı araştırmalara yapmana gerek yok, hazırda yapılmışı var zaten. Seni daha çekici kılabilecek ve daha cool gösterecek davranışları araştıran bilim insanlarına teşekkür etmelisin.

1. Yaşın Sadece Bir Sayı Olduğunu Hatırla

Birkaç ay sonra 40 yaşına gireceğin için stresli misin? Olma! Artık 30’larınızdayken yaptıklarını yaşının kaldırmayacağını düşünüyorsan bundan vazgeç çünkü birkaç gri saç telinden başka değişen hiçbir şey yok. Kadınların yaşça büyük erkeklerden daha çok etkilendiklerini duymuşsundur: Dundee Üniversitesi’ndekiler gibi bazı psikologlar ve araştırmacılar, bunu ‘George Clooney Etkisi’ olarak adlandırıyorlar; yaş büyük erkekler güçlü ve bu nedenle de daha çekici görünüyorlar.

2. Saçı Sakalı Karıştırabilirsin

Bilimsel ispat mı arıyorsun? Hemen verelim; Avustralya New South Wales Üniversitesi tarafından yapılan bir araştırmada, erkeklerin ve kadınların ortalama 10 günlük sakalı en çekici uzunluk olarak düşündükleri tespit edildi. Yüzdeki tüylerin sadece olgunlukla değil aynı zamanda baskınlıkla da bağlantılı olduğunu hatırlatalım. Bir sonraki randevunuza 10 günlük sakalla gidebilmek için hemen hesaplamalara başlamanı tavsiye ederiz.

3. Spor Salonuna Git Ama Abartma

Sağlıklı olmanın ilk şartı tabii ki beslenmeye dikkat edip spor yapmak. Dolayısıyla spor salonunu seviyorsan, kadınların da seni seveceğini düşünebilirsin. California Üniversitesi’nde yapılan araştırmalara göre kadınların kaslı erkekleri kısa süreli ilişkilerinde tercih ettiklerini gösteriyor. Bunun nedenini tahmin etmek çok zor değil, değil mi? Evlenmek gibi ciddi konular gündeme geldiğinde, kadınlar için bir erkeğin kaslı olması o kadar da belirleyici bir nokta değil.

4. İçin Dışın Bir Olsun

“İçinin güzelliği yüzüne yansımış” dendiğini hiç duydun mu? Birinin fiziksel görünümü iyiyse onların karakterlerinin de iyi olduğunu ya da çok sevdiğin insanların kötü bir şey yapamayacağını düşünmen aslında ‘hale etkisi’ olarak adlandırılıyor. Huazhong Üniversitesi’nde yapılan bir araştırma, kadınların veya erkeklerin birbirleri hakkında olumlu fikre sahip olmaları birbirlerini daha çekici bulduklarını gösteriyor. Dolayısıyla içinin güzelliğini dışarı yansıtarak hoşlandığın kişinin kalbini çalabilirsin.

5. Gitar Çalabilmek Etkileyici Olabilir Mi?

Sahilde ateş çevresinde Akdeniz Akşamları’nı söylemeye çalışırsan pek etkisi olacağını sanmıyoruz fakat gitar çantası diye bir güç var. Journal of Psychology’de yayımlanan bir çalışmada gitar çantası taşıyan erkeklerin, kadınların ilgisini daha çok çektiği yazıyor. Aslına bakarsan bu müzikle ve sanatla ilgili olduğunu gösterdiği için herhangi bir müzik aleti için geçerli olabilir. Keman kutusu veya flüt çantası taşımanın, resim dosyasıyla dolaşmanın hakkındaki önyargıları olumlu etkileyeceğine eminiz. Tabii çalmayı ve çizmeyi bilmen şartıyla.

6. 4 Ayaklı Sevimli Dostların Gücü

Bir kadının telefon numarasını almak ne kadar zor? Eğer bir köpeğin varsa sandığın kadar zor olmayabilir. Güney Bretonya Üniversitesi’nde yapılan bir araştırmaya göre kadınların %43’ü, köpekleriyle birlikte gördükleri erkeklere numaralarını vermeyi tercih ediyor. En sevdiğin arkadaşınla takılmak yerine köpeğini gezmeye çıkarmanı tavsiye ederiz. Eğer köpeğin yoksa bir tane sahiplenmenin vakti belki de gelmiştir.

7. Gerçeklerin Dışına Çıkma

Evet, süper modellerle veya onlara benzeyen kadınlarla birlikte olmak isteyebilirsin. Fakat gerçekçi olmak seni daha iyi hissettirecek, bundan eminiz. California Üniversitesi’nde kadın ve erkekler arasında yapılan bir araştırmada her iki grubun da çoğunluğu en çekici insanları tercih ederken, daha çok kendi çekicilik seviyelerindeki kişilerden cevap aldığı görüldü. Bu sayede onlar da kendilerini daha çekici hissetti. Sen de gerçekçi hedeflere odaklanırsan, başarı şansın yükselir.

Tüm Fotoğraflar: Getty Images Türkiye

BOYNER

MOBİL UYGULAMALAR