Sevgilinle İzleyebileceğin 10 Film

Sevgilinle yapacağın film keyfinin yerini hiçbir şey tutmaz. Sevgilinle ilk kez evde buluşacaksınız ve film izlemeye karar verdiniz. Ayrıca kaliteli vakit geçirmek için güzel bir aşk filmi, sevgiliyle izlendiğinde daha anlam kazanır. Peki, ne izleyeceğinize karar veremediniz mi? İşte sana sevgilinle izleyebileceğin 10 film.

Sevgililer Günü hediye rehberimizi keşfet!

1. About Time – Zamanda Aşk (2013)

About Time, hem partnerinle el ele izleyeceğin hem de ailene verdiğin değeri hatırlayacağın sıcacık bir film. Film daha ilk dakikasında seni ve partnerini içine alacak ve sonuna kadar kalbinizi yumuşatacak, yüzünüzde bir tebessüm olduğunu sonradan fark edeceksiniz. Zaman zaman kahkaha atacağınız zaman zaman duygulanıp bazı sevdiklerinizi aramak isteyeceğiniz bu harika film size ilk önerimiz. Ayrıca film bittiğinde filmin müziklerinin olduğu albümü satın almak isteyeceksin.

2. My Sassy Girl – Hırçın Sevgilim (2001)

My Sassy Girl, Güney Kore yapımı gelmiş geçmiş en güzel romantik-komedi filmleri arasında yer alıyor. Film o kadar başarılı ki Hollywood bile pastadan pay almak için yeniden çekse de orijinali kadar başarılı olamamıştır. Filmin ilk yarısında kahkaha atmaktan kaçırdığınız sahneler olacaktır ancak ikinci yarısı için aynı şeyi söyleyemeyiz. İlk yarısına nazaran ikinci yarısı romantizm öğelerinin çok daha ağır bastığı sahneler mevcut. Sevgilinle izleyebileceğin 10 film arasında en hüzünlülerinden biri bu!

3. 50 First Dates – 50 İlk Öpücük (2004)

Tatlı bir hikayeyi, Adam Sandler ve Drew Barrymore’un canladırdığı bu film, insanın kalbini güneşte kalmış çikolata gibi sıcacık bir şekilde eritiyor. Çok tatlı ve eğlenceli konusuyla benzerlerinden ayrılan güzel bir romantik komedi filmi diyebiliriz. Hem güldürmeyi hem de duygulandırmayı başaran ender yapımlardan biri. Eee aşık insan ne yapmaz ki!

4. 500 Days of Summer – Aşkın 500 Günü (2009)

2009 yılında çekilen 500 Days of Summer, bağımsız bir film ve festivallerde o kadar sevildi ki dünya çapındaki birçok sinema salonunda yayınlanıp sinema severlerle buluştu. 500 Days of Summer, bir ayrılık filmi ama sevgilinle beraber izlediğinizde çok daha anlamlı olacak. Zooey Deschanel’ın güzelliği ile filmin ayrı bir değer kazandığını da belirtmek gerekir. Klişeleri ters yüz eden, hoş bir film. Sevgilinle izleyebileceğin 10 filmden şarkılarıyla da aklına kazınacaklardan biri de bu!

5. Flipped – İlk Aşk (2010)

İnsanın içini ferahlatan, şirin, ilk aşkı yeniden tattıran gerçek bir film. Aşkın yaşı yoktur, her ne kadar çoğu kez o masum duygularımızı karşımızdakine açamsak da onu sevdiğimizi söyleyemesek de içimizdeki bu duyguya karşı koyamayız. Flipped’de bu masum duyguyu sıcacık bir şekilde, iki farklı bakıç açısından anlatan bir film.

6. Amélie (2001)

Eğer Amélie’yi daha önce izlemediysen çok şey kaçırdın demektir. Eğer izlediysen de yeniden izlemeni tavsiye ederiz. Filmin başında dudaklarında bir tebessüm belirecek ve filmin sonuna kadar bu tebessüm hiç kaybolmayacak. Moralin bozuk olduğunda Amélie seni bulutlara çıkaracak sıcacık bir film diyebiliriz. Fransız sinemasına yakışır bir şekilde sanatsal değeri de yüksek bir film.

7. Eternal Sunshine of the Spotless Mind – Sil Baştan (2004)

Anılarını silebilmek var olsaydı silebilir miydin? Hafızanı kaybetmekten, birilerini, bir şeyleri unutmaktan korktuğun oldu mu hiç? Jim Carey’ye neden saygı duymamız gerektiğini gösteren, Kate Winslet’in o hırçın ama güzel halini özlediğimiz, her bir repliğini defterimize yazıp okumak isteyeceğimiz bir film. İzlerken de sevgiline sıkı sıkı sarılacağıdan eminiz.

8. A Moment to Remember – Hatırlanacak Bir Anı (2004)

Güney Kore sineması romantik filmleri ile meşhur ve bu şöhreti bu filme borçlu diyebiliriz. Romantik günlerin en önemli filmleri arasında yer alan A Moment to Remember’ı Özcan Deniz o kadar beğenmiş ki aynı senaryoyu bir de kendisi çekmek istemiş ve film Türkiye’de karşımıza Evim Sensin olarak gelmiştir. Eğer Evim Sensin’i izlemediysen ilk önce orijinalini izlemeni tavsiye ederiz. Ayrıca film boyunca mutlaka yanına peçete bulundur çünkü ağlamak garanti!

9. Before Sunrise – Gün Doğmadan (1995)

Şans eseri yolları kesişen Celine ve Jesse’nin tutkulu aşkını anlatan, diyaloglarla dolu romantik bir film. Before Sunrise’ı izledikten hemen sonra devam filmleri olan Before Sunset ve Before Midnight’ı da izlemek isteyeceğinden şüphemiz yok! Aşkın bu denli saf ve duru anlatıldığı kaç film var ki? Edebiyat merakın varsa bu film tam da sana göre. Sevgilinle izleyebileceğin 10 filmden en özgür ruhlusu bu diyebiliriz.

10. The Notebook – Not Defteri (2004)

Aşkın ne olduğu oldukça güzel anlatılmış bir film. Ask filmi havanizdaysan yapilabilecek en dogru tercihlerden biri… Aşk, sevgi, umut, fedakarlık adına her şeyin bir arada bulunduğu, çoğu zaman  hüzünlendiren bir film. Yaratılan atmosferden oyuncuların uyumuna ve performansına kadar her şeyin dört dörtlük olduğu insanın içini ısıtan bir film istiyorsan, The Notbook tam da aradığın film.

BOYNER

MOBİL UYGULAMALAR