Kış Düğünlerinde Ne Giyilir?

Kış aylarında düğün yapmak yaz mevsimine göre daha zahmetli olabiliyor bazen. Bazı insanlar için kış, kasvet ve karanlığın simgesiyken, bazıları ise kışın romantik ve bembeyaz atmosferi keşfedip düğünlerini bu mevsimde yapmak ister. Kar manzaralı fotoğraflarla peri masalı gibi anlar yaşanacak bu düğünler oldukça romantik evet, ama biz misafirler için endişeliyiz asıl. Genellikle koyu renklerin tercih edildiği kış mevsimi, hala bu seçeneğini koruyor. Koyu renkli ve desenli kumaşlar, metalik renkler, ağır ve lüks kumaşlar kış düğününde giyilecek abiyeler arasında yer alıyor. Ayrıca düğünün yapılacağı mekan, zaman gibi noktaları da göz önünde bulundurarak, kıyafet seçimine başlamanda fayda var. Sen de “Bu düğünde ne giyeceğim?” sorusunu kendine soruyorsan, bu yazımıza mutlaka bir göz atmalısın.

Büyülü Siyah Tercihler

Asaletin ve prestijin rengi; siyah. Evet, bunda hiçbir sakınca yok ve aklına gelen ilk fikrin bu olduğunu zaten tahmin edebiliyoruz. O zaman en güvendiğin limana doğru yelken aç ve siyah uzun, sade bir elbise tercih et. Özellikle derin yırtmaçlı siyah elbiseler oldukça feminen bir tercih olacak. Bu tarz elbiseleri gösterişli mücevherlerle ve zıt renklere sahip stilettolarla tamamlayarak havalı bir kontrast yaratabilirsin. Ayrıca biraz dantel detayına sahip bir elbiseyi, şık bir ceket ve zarif ayakkabılarla tamamlayarak risk almadan kış düğününe gidebilirsin.

Uzun Kollu Elbiselerini Giyme Vakti

Şık olman kadar bu gecende rahat olman da bir o kadar önemli. Kış düğününe biraz renk katmanın zararı olmaz. Uzun kollu, desenli ve uçuş uçuş bir elbise hareketli bir tercih olabilir. Boyle bir elbiseyi hafif bir makyaj ve toplanmış bir saçla tamamlayabilirsin. Hem bu sayede abartılı bir görünümden de uzaklaşırsın. Ayrıca bu tarz elbiseleri sade tasarımlara sahip ayakkabı ve çantalarla tamamlamalısın.

Pantolon ve Tulum Şıklığı

Gardırobunda seni tüm acil durumlarda kanatları altına alacak bir parça mı olsun istiyorsun? O zaman tulumlar tam da aradığın parça. Yazın rahat, kışın ise seni sıcak tutan şık bir tulumla hiçbir etkinliğe katılmaktan çekinmene gerek yok! Minimalist ve sade detayların ön planda olduğu bu sezon, sen de aynı çizgide gidebilirsin. Lüks kumaştan hazırlanmış renkli bir tulumu, şık bir kemer ve kalın topuklu ayakkabılarla tamamlamak, kış düğünü kombinleri arasında tercih edilebilir. Ayrıca düğün için bir başka tercih de şık bir bluz ve aynı renkteki dökümlü bir pantolon. Bu kombini de yine gösterişli takılarla tamamlayarak cool görünebilirsin.

Kışın Kazananı Kadife

Kış sezonunun favori kumaşı şüphesiz; kadife. Ayrıca bu kumaş gece elbiselerinde adeta bir başrol oyuncusu desek yeridir. Tepeden tırnağa kadife elbiseler sıkça karşımıza çıkarken üst kısmı kadife alt etek kısmı farklı kumaşlara sahip romantik tasarımlar da zarafetleriyle dikkat çekiyorlar. Bu tarz elbiseler kış düğünü için mükemmel tercihlerden olabilir. Ayrıca, kadife elbise her yaş ve vücut tipi için uygun.. Önemli olan, kendi tenine uygun bir renkt ve tarz olarak seni rahat hissettirecek bir elbise modelini seçmen.

Işıltılı Zarafet

Risk almaktan çekinme! Abartılı olmadığı sürece bir düğüne pul, payet ve taş detaylı kıyafetlerle gidebilirsin. Önerimiz dengeli görünümü koruman. Eğer bu tarz bir elbise giyeceksen, aksesuarlarını, saçını ve makyajını oldukça sade tutman gerekiyor. Ayrıca bu ışıltılı tasarımlar ve zarif işlemeli elbiselerin her düğüne uyum sağlayacağından emin olabilirsin.

Tüm Fotoğraflar: Getty Images Türkiye

BOYNER

MOBİL UYGULAMALAR