Makyaj ve Bakım Çantanı Kışa Uygun Hazırla

Yaz göz açıp kapayıncaya kadar bitti ve şimdi önümüzde uzun bir kış var. Ekim boyunca sıcaklıların düşüp yükselmesinden dolayı bir türlü kış havasına giremesek de cildimiz bu değişimlere tepkisiz kalmıyor. Yazın ışıldayan ciltler; kışın matlaşır, soluklaşır ve canlılığını yitirir. Oysa  küçük değişiklikler ve alınacak önlemlerle tenini kışın da bakımlı ve sağlıklı görünüme kavuşturabilirsin. Şimdi hem bakım hem de kozmetikte sonbahar/kış boyunca neler yapabileceğimize ve kullanabileceğimize bir göz atalım. Yanınından ayırmayacağın bir makyaj ve bakım çantasına sahip olmaya ne dersin? O halde kağıt ve kalemini hazırla!

Yeni Mevsimde Cilt Bakımı

Yazın sıcakta, kışın soğukta cildimiz sürekli nem kaybediyor. Soğuk havada cildimiz kuruma gösterebilir. Kuruyan cildimiz daha hızlı hassaslaşır. Bu nedenle kış aylarında cildini rahatlatan ve cildinin yumuşamasını sağlayan ürünler kullanmalısın. Buna yüzde yaz-kış nemlendirici kullanman gerektiğini zaten biliyorsun. Gece yatmadan önce serum ve yoğun nem içeren gece kremi kullanmanı tavsiye ederiz. Sabahları ise daha hafif yapıda bir nemlendirici ile yüzünüze nazikçe masaj yap. Ayrıca dudaklarımız da soğuk havalarda kuruyup çatlar bu yüzde doğal bir peeling yardımı ile arındırıp temiz içerikli bir nemlendiriciyle nemlendirmekte fayda var. Bir diğer önemli ürün kesinlikle güneş kremi kullanmak. Hava ne kadar kapalı olursa olsun, SPF özellikli nemlendiricini gün boyu yanından ayırmamalısın. Bir de tabii sık sık cildine peeling ve maske yap. Kışa bebek gibi bir cilt ile gir!

Makyaj Trendlerini Takip Et

Sonbahar ve kış boyunca kırmızı, bronz ve siyahın yanında glitter ve metalik tonlar sık sık karşınıza çıkacak, şimdiden hazırlıklı ol. Dikkat çeken dudaklar yeniden trend olduğu için ruj koleksiyonuna yeni renkler ekleyebilirsin. Göz makyajında ise toprak tonlar ön planda. Bunun dışında göz makyajında buğulu göz makyajı da bu kış oldukça popüler. Bu yüzden kalıcı siyah bir göz kalemi edinmende fayda var. Ayrıca kışın cilt tonun açıldığı için uygun bir renkli nemlendirici de her zaman çantanda bulunsun. Ayrıca canlı renklere sahip, krem ve likit allıklar makyajına renk katacak.

Saçların Soğuk Havaya Hazır Mı?

Mevsim geçişlerinde hava sıcaklıklarındaki değişimden cildimiz kadar etkilenen başka bir şey daha var; saçlarımız. Saç cinsine uygun bakım maskeleri ve nemlendiriciler kullanarak mevsim değişikliğine hazırlanabilirsin. Haftalık nem seansları uygulayabilirsin. Gece bakım maskeleri veya hızlı kürlerle saçın daha sağlıklı görünecek. Ayrıca saç yağları  saçı oldukça iyi nemlendirir. Bu yüzden her banyodan sonra hatta bazen kuru saçlara bile saç bakım yağı uygulamakta fayda var. Kışın oldukça sık karşılaşılan bir sorun da elektriklenen saçlar. Havada uçuşan saçlar ve tel tel görünümden kurtulmak için plastik tarak kullanımından vazgeç. Doğal kıllı, ahşap ya da metal taraklar kullan. Anti-frizz saç ürünlerinden de bir tane edinmen lazım.

Kışa Özel Parfüm Seç

Yazlık kokular daha yumuşak, daha çiçekli ve daha ferah. Ayrıca yaz aylarında kullanacağın parfümler fresh kokulu olduğu için alkol oranları da az, çünkü yaz ağır parfümleri taşıyabileceğin bir mevsim değil. Kış aylarında genel olarak amber, tarçın, misk, vanilya, balkabağı, ağaçsı ve baharatlı kokular tercih etmelisin. Çünkü bu kokular daha yoğun, kalıcı ve egzotik. Ayrıca bu kokuları sonbahar ayında da rahatlıkla kullanabilirsiniz. Soğuk havada koku daha zor algılanıyor ve çok daha çabuk uçuyor. Bu nedenle kış parfümlerinde daha fazla alkol oranı bulunur. Yaza oranla daha ağır ve kalıcı kokuları seçmek önemli. Ayrıca bir not, parfümün ağırlığı ve yoğunluğu, günün ilerleyen saatleriyle artıyor. Bu yüzden hafif parfümler günün erken, ağırları ise geç saatlerinde kullanmanda fayda var.

BOYNER

MOBİL UYGULAMALAR