Sevgililer Günü’ne Özel 3 Makyaj Önerisi

Sevgililer Günü’ne özel makyaj önerisinden önce kısa bir açıklamayla yazıya başlamak isteriz. Sevgililer Günü, her yıl 14 Şubat’ta kutlanan kimine göre romantik, kimine göre gereksiz, kimine göre ise normal bir gün. Öncelikle bugünün kısa bir tarihini anlatalım. Bu gün nasıl ortaya çıktı ve hayatımıza nasıl girdi? Kökeni, Roma Katolik Kilisesi’nin inanışına dayanan bugün, Valentine ismindeki bir din adamı için ilan edilen bayram günü olarak ortaya çıkmış ve o gün bu gündür de hayatımızda olan bir gün. Bu sebeple bazı toplumlarda ‘Aziz Valentin Günü’ yani ‘St. Valentine’s Day’ olarak biliniyor. Valentine kelimesi, Batı medeniyetlerinde hoşlanılan kişi veya sevgili anlamlarında kullanılıyor.

Sevgililer Günü çoğu insan için tabii özellikle sevgilisi olanlar için yılın en aşk dolu günü. Şimdi diyeceksin “Sadece o gün mü aşk dolu günümüz oluyor?” Tabii ki hayır ama şüphesiz 14 Şubat’ın ayrı bir heyecanı oluyor. “Ne hediye almalı? O gece nereye yemeğe gidilmeli? Nasıl bir organizasyon yapmalı? Ne giymeli?” gibi bir sürü soru kafaları kurcalıyor. Hatta şu an muhtemelen hediye arayışları başladı bile. “Sevgilime ne hediye alsam?” sorusu akıllarda dolanıyor. İkinci düşünülmesi gereken bir başka konu ise o gün ne tür bir organizasyon yapılacağı. Ve üçüncü düşünülmesi gereken ne giyileceği ve nasıl bir makyaj yapılacağı. Biz bu sefer ‘Ne tarz bir makyaj yapabilirsin?’ konusunu ele alacağız. Bu Sevgililer Günü makyajınla ön plana çıkmaya hazır mısın? O halde yapacağın 3 farklı organizasyona göre makyaj önerilerimizi okumaya başlamalısın.

Sevgililer Günü’nde Romantik Bir Yemek

Eğer bu gece sevgilinle dışarda romantik bir yemek yiyeceksen, makyajını biraz abartabilirsin. Nasıl mı? Bu gece için kırmızı ruj adeta bir nokta atışı olacak. Yalnızca dudaklarını vurgulayacağın bir makyaj yapmalısın. Ten makyajında doğal renk tonlarını tercih et. Yok gibi bir ten makyajı çok güzel olacak. Yüzüne hafif yapıda bir bb krem sürerek işe başlamalısın. İkinci adım göz çevrene, burun üstüne highligter uygula. Pembe bir allık, masum bir etki elde etmek için olmazsa olmazlardan. Göz makyajı konusunda da yine doğal renklerde farlar tercih edebilirsin. “Yok ben far sürmek istemiyorum” diyorsan çok ince siyah bir eyeliner makyajına uygun olacaktır. Ve geldik makyajının son adımı: Kırmızı Ruj! Ama önce kırmızı ‘Ruj Sürmenin Püf Noktaları’ yazımıza bir göz at! Ve işte romantik bir akşam yemeğine hazırsın.

Ruj seçenekleri Boyner’de.

Evde Sakin Bir Gece

14 Şubat’ta o kalabalığa ve o curcunaya girmeyi sevmeyenlerdeysen ev ortamı güzel bir tercih. Evde sakin bir yemek sonrasında da romantik bir komedi filmi, dilersen ‘Sevgilinle İzleyebileceğin 10 Film’ önerilerimize göz atabilirsin. Böylece sakin ve güzel bir gece geçireceksiniz. Evde olduğun için makyajı abartmana hiç gerek yok. Daha rahat bir kombin ve sakin bir saç-makyaj ideal olacak. Jean, gömlek veya şık bir bluz ile rahat bir kombin oluşturabilirsin. Bunun için hafif ışıltılı ve toprak tonlarda bir makyaj güzel tercih. Ten makyajını da yine hafif ışıltılı yapmanı tavsiye ederiz. Toprak tonlarında simli bir göz farı ile gözlerine parıltı verebilirsin. Highlighter desteği de almayı unutma! Bunların dışında yoğun yapıda bir rimel ise güzel bir tercih olacak. Sade görünümünü korumak için ise dudakların ve yanakların için pastel renklerde ürünler kullan.

Dışarda Eğlenceli Bir Aktivite

14 Şubat’ta eğlenceli bir aktiviteye mi katılacaksınız. Konser veya bara gitmeye mi karar verdiniz? O halde makyaj konusunda özgürsün. Yani kendine renkli ve iddialı bir makyaj uygulayabilirsin. Simli veya neon renklere sahip far paleti, renkli göz kalemi, rimel ve eyeliner makyajının olmazsa olmazları olacak. Peki, komik görünmeden renkli ve iddialı makyaj nasıl yapılır? Öncelikle mat bitişli fondötenle pürüzsüz bir cilt yarat. Hafif formüllü highlighter ile cildinde minik ışık oyunları yaratabilirsin. Renkli veya neon renklere sahip bir far ile göz makyajına başlayabilirsin. Dilersen simli bir far da kullanabilirsin. “Yok ben far kullanmak istemiyorum” diyorsan neon eyeliner’lar kurtarıcın olacak. Renkli göz makyajını tercihine göre yine renkli veya siyah maskaralar ile tamamlayabilirsin. Bu tarz bir makyaja eşlik edecek en iyi dudak makyaj ürünleri dudak parlatıcıları diyebiliriz. Yanaklarına da çok çok hafif bir allık tercih etmelisin. Gözlerin yeterince dikkat çekeceğinden, karmaşık bir görünüm yaratmamak adına dudakların oldukça sade görünmeli. Renkli ve iddialı makyajının tüm gece sana eşlik etmesi için makyaj sabitleyici kullanmanı da tavsiye ederiz.

Tüm Görseller: Getty Images Türkiye

BOYNER

MOBİL UYGULAMALAR